Facebook’un daha önce satın aldığı Oculus, yeni ürünü Oculus Go modelini satışa sundu. Sadece 199$

Sanal gerçeklik gözlüğü trendinde başı çeken firma Oculus kısa bir sürede teknoloji sektöründeki dev firmalardan Facebook tarafından satın alınmıştı. Yeni modeli ile Oculus PC gereksinimi olmayan bir mobil sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Go modelini 199$ fiyat etiketi ile satışa sundu.

ABD dahil toplamda 23 ülkede satışa sunulan model henüz ülkemizde satışa sunulmadı.

Oculus Go Teknik Özellikleri Neler?

Oculus Go

Oculus Go modelinde Snapdragon 821 işlemcisi, 538 ppi değerine sahip 2K çözünürlüğünde bir ekra bulunuyor. Böylelikle Oculus’un bir bilgisayara ihtiyaç duymadan çalışabilen ilk sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya sürülmüş oldu.

Tek bir şarj ile Oculus Go modeli 2.5 saate varan pil ömrü sunuyor. Oculus Rift modeline sunulan daha yüksek donanım gereksinime sahip uygulama ve oyunlar dışında Oculus Go modelinin 1000’in üzerinde uygulama ve oyunu desteklediği söyleniyor.

Oculus Go Kumanda

Yerleşik bir mikrofonun bulunduğu modelde 3.5 mm kulaklık portu da yer alıyor. Böylelikle mevcut kulaklıklarınız ile de kullanabileceksiniz.  Ayrıca ürünle birlikte 2 adet AA – kalem pil olarak piyasada oldukça yaygın olarak bulunan bir batarya – pil ile çalışan bir kumanda da geliyor. Kutusundan 10W’lık bir şarj adaptörü de geliyor.

32 GB kapasiteye sahip modeli 199$, 64 GB kapasiteye sahip model de 249$ fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Daha fazlası için TeknoKroki‘yi takipte kalın!

Sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, bildirimleri açarak haberlerden, gelişmelerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz