Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, bugün yaptığı bir açıklamayla hız aşırtma deneyleri yapan birimi XPG Overclocking Lab’in (XOCL), şirketin piyasaya çıkacak yeni nesil DDR5 belleklerini 8188MT/s (megatransfer / saniye) hızında çalıştırmayı başardığını duyurdu.

XPG bu başarısıyla bu alandaki ilk hız rekorunun da sahibi oldu. Böylelikle XPG, bellek modülü üretimindeki teknik bilgi düzeyini ve DDR5 belleklerin tüm potansiyelini kullanma konusundaki becerisini de kanıtlamış oldu. Rekor denemesinde kullanılan DDR5 belleklerin varsayılan saat hızıysa 4800MT/s idi.

XPG DDR5 RAM hız aşırtma rekoru
XPG DDR5 RAM hız aşırtma rekoru

2018 yılında bellek performanslarını sınırlarına kadar zorlama hedefiyle kurulan XOCL, geçen yıllar içinde DDR4 bellekler ile de pek çok hız rekoruna imza atmıştı.

XPG performans ve kapasite artışı sunacak olan yeni nesil DDR5 bellek modellerini bu ay içinde kullanıcıların beğenisine sunmayı hedefliyor. XPG’nin DDR5 bellekleri ve yüksek performanslı diğer ürünleri hakkında bilgi almak için http://www.xpg.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Şirket hakkındaki en güncel gelişmeleri ve kampanyaları öğrenmek için @xpg_turkiye Instagram adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz