Casper Nirvana S500 Duyuruldu

Casper, dizüstü bilgisayar serisinin son modeli Casper Nirvana S500’ü tüketicilerin beğenisine sundu. Casper Nirvana S500, 15.6” Full HD ekran ve 8.3 mm inceliğindeki çerçeve özellikleriyle de performans ve estetiği bir arada arayan kullanıcılara hitap ediyor.

Casper ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Nirvana dizüstü bilgisayar serisine eklediği son modeli Nirvana S500 oldu. Bu model ile birlikte iş hayatında ve kişisel kullanımda hem üretkenliği, hem de tasarımı bir arada sunuyor. Mükemmel görüntüyü vadeden Casper Nirvana S500, HD ve 15.6” Full HD çözünürlük seçenekleri sunuyor. Ayrıca 8.3 mm incelikteki çerçevesi ve 1.9 kg hafifliği sayesinde kullanıcılara yüksek mobilite sunuyor.

Intel Whiskey Lake İşlemciler

Casper Nirvana S500, daha yüksek performans ve uzun pil süresi vadeden dört çekirdekli 8. Nesil Intel Whiskey Lake işlemcilerle geliyor. Intel Whiskey Lake platformunun Core i5 8265U işlemcisinin yanı sıra, hızı 4.6 GHz frekansa kadar yükselebilen Core i7 8565U işlemci seçeneği ile de gelen S500, yüksek mobilite ve performans dengesini başarılı bir şekilde ayarlamış.  Özellikle mobil olarak çalışanlara yönelik tasarlanan Casper Nirvana S500, 15W TDP değerine sahip işlemcileri ile uzun pil ömrü vaad ediyor.

Casper Nirvana S500

15.6’’ Full HD Ekran

15.6” boyutunda 1920 x 1080 Full HD çözünürlüklü ekrana sahip Casper Nirvana S500, TN Panel ile geliyor. IPS Panel opsiyonun olmaması üzücü bir detay. TN Panel ile tepkisellik daha yüksek olsa da IPS Panellerdeki örüş açısı esnekliği faydalı olabilirdi. Casper Nirvana S500’in ekranında bulunan Anti – Glare özelliği ise açık alanlarda veya aydınlık ortamlarda ekran yansımalarını engelleyerek, görüntülerin gerçeğe en yakın biçimde izlenmesini mümkün kılıyor. Bu özellik ayrıca ekranı izleme açısına bağlı olarak meydana gelebilen renk değişimlerini veya bozulmaları engellemeyi hedefliyor.

İnce Çerçeve ile Daha Mobil ve Daha Şık

Yapılan araştırmalar, ince çerçeveli bilgisayarların kullanıcıların ekrana daha iyi odaklanmasını sağlayarak daha ideal bir çalışma ortamı sağladığını gösteriyor. Casper Nirvana S500’ün 8.3 mm incelikteki çerçevesi kullanıcılara daha geniş bir ekran kullanım oranı sunuyor. Bununla birlikte %75.5 ekran gövde oranıyla izleme konforunu üst seviyeye çıkarıyor.

Casper Nirvana S500

Ultra Hız ve Depolama İçin SSD

Casper Nirvana S500’de iki tane depolama biriminin birlikte kullanılmasına fırsat veren M.2 ve SATA girişleri, Casper Nirvana S500’ü performans ve depolama açısından üst düzey bir dizüstü bilgisayar yapıyor. M2 giriş, bilinen sabit disklere kıyasla beş kat daha fazla hız sunarken, SATA girişler hem SSD, hem de sabit disk kullanımına imkan veriyor. Bunlara ek olarak Casper Nirvana S500, sabit diskin sağladığı yüksek depolama alanından vazgeçmek istemeyenlere SATA girişlerinden sabit disk kullanmayı mümkün kılıyor. Cihazda bulunan Type-C giriş ise Type-A ‘ya göre hem çok daha hızlı hem de çok daha güvenli veri aktarımını mümkün kılıyor.

3800 ₺ seviyesinden başlayan fiyatlar ile satışa sunulan Casper S500 Serisi özelleştirme imkanı da sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz