ASUS, sunucu GPU desteğini genişlettiğini duyurdu!

0
Asus sunucu GPU desteği

ESC4000A-E10 modeli şimdi sekiz adet tek yuva veya dört adet çift yuva PCI Express 4.0 GPU’ya destek vererek çeşitli uygulama alanları ve iş yüklerine daha uygun hale geldi.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Daha geniş GPU gücü: ASUS ESC4000A-E10 şimdi 2U kasa içinde sekiz adet tek yuva veya dört adet çift yuva PCIe 4.0 GPU’ya destek veriyor.
  • Daha geniş GPU uyumu: NVIDIA A100, NVIDIA Tesla, NVIDIA Quadro ve NVIDIA T4 grafik işlemcilerine destek veriliyor.

Sunucular, sunucu anakartları ve iş istasyonlarında önemli firmalardan ASUS, sanal olarak düzenlenen SC20 etkinliğinde çeşitli yenilikler tanıttı. GPU ile hızlandırılan sunucular alanında sektör lideri olan ASUS, SC20 platformunu AMD EPYC tabanlı GPU sunucusu ESC4000A-E10’un yeni ve genişletilmiş GPU desteğini duyurmak için kullandı. Daha önce dört adet çift yuva PCI Express 4.0 (PCIe 4.0) GPU’ya destek veren ESC4000A-E10 şimdi sekiz adet tek yuva GPU’ya da destek verebiliyor. Sunucu böylece gerçek zamanlı yapay zekâ çıkarımı ve veri merkezlerinde sınır bilişim için ideal hale geldi.

ESC4000A-E10 ayrıca NVIDIA A100, NVIDIA Tesla, NVIDIA Quadro ve NVIDIA T4 modelleriyle de uyumlu oldu. Üründe genişletilmiş destek Aralık 2020’nin sonuna doğru kullanıma sunulacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz