ASUS ROG Strix XF 120 soğutucu fanı duyuruldu. Republic of Gamers ailesinin yeni ferdi olan XF 120 fanına gelin yakından bakalım. Bilgisayar kasası, radyatör veya CPU soğutucu fanı olarak kullanılabilen 120 mm boyutundaki PWM fan, en uygun hava akımını ve statik basıncı sunuyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR 

  • MagLev rulman: Fan rotorunu sabitleyerek sürtünmeyi ve gürültüyü azaltır, 400.000 saatlik kullanım ömrü sunar.
  • Aerodinamik fan kanatları ve çerçeve tasarımı: Türbülansı azaltır ve hava akımını en yüksek düzeye taşır.
  • Son derece sessiz akustik profil: 22,5 dB(A) seviyesinde düşük gürültülü soğutma performansı sağlar. Titreşim önleyici dolgular ve montaj noktaları da titreşimi ve gürültüyü azaltır.

ASUS Republic of Gamers (ROG), darbe genişlik modülasyonu (PWM) özellikli 120 mm 4 pim soğutma fanı ROG Strix XF 120’yi duyurdu. Son derece sessiz bir akustik profile sahip olan fan, birçok farklı uygulama alanında performans ihtiyacını karşılayabiliyor. Dakikada 1,77 metreküp hava akımı ve 3,07 mm H2O) statik basıncı sunan ROG Strix XF 120, kasa soğutması veya statik basıncın önemli olduğu radyatör veya CPU soğutucu fanı gibi kullanım alanlarında değerlendirilebiliyor.

250 ile 1800 RPM arasında değişen çalışma aralığına sahip fan, 250 rpm gibi düşük bir hızda çalışabilecek kadar hassas olmasının yanı sıra %0 PWM çalışma döngüsündeyken otomatik olarak kapanarak hafif iş yüklerinde son derece düşük gürültü ve verimli soğutma performansı sunuyor.

MagLev fan rulmanı

ROG Strix XF 120, dönerken eğilmesini veya sallanmasını önlemek için rotoru sabitleyen 360 derece manyetik havada tutma (MagLev) teknolojisinden yararlanıyor. Sürtünmeyi ve gürültüyü azaltan, fanın zaman içinde aşınmasını önleyen bu teknoloji sayesinde olağanüstü soğutma performansı, son derece sessiz çalışma ve 400.000 saate uzanan kullanım ömrü elde ediliyor.

Aerodinamik tasarım

ROG Strix XF 120 soğutucu fan en uygun performans için hava akımı hacmini en üst düzeye getirecek şekilde tasarlandı. Fan ayrıca hava akımı üzerinde de kapsamlı kontrol imkanı sunuyor. Fan kanatlarındaki hassas oluklar havayı kanatların üzerinde dağılmadan aktarmayı sağlıyor. Fanın performansını artıran bu özellik, girdap gürültüsünü azaltarak genel akustik profili de iyileştiriyor. Fan çerçevesindeki desteklerin açısı ve kavisi, hava akımını tek yönde odaklı bir şekilde yönlendirmek için özenle tasarlandı. Odaklanan hava akımı statik basıncı artırarak türbülansı da en aza indiriyor. Ayrıca, ROG Strix XF 120’nin küçük fan yuvası, daha uzun fan kanatlarının kullanılmasına imkân veriyor. Bu da hava kanalını genişleterek hava akımını ve dolayısıyla performansı artırıyor.

Son derece sessiz akustik profil

ROG Strix XF 120 en fazla 22,5 dB(A) gürültü oluşturuyor. Olağanüstü düzeyde sessiz bir soğutma performansı sunan bu fan, titreşim önleyici dolgular ve montaj noktaları sayesinde tıkırtı da yapmıyor. %30 fiberglas malzemeden üretilen fan kanatları ve çerçeve, bükülmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Bu yapı gürültüyü azaltırken dayanıklılık ve performans da sağlıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boyut120 x 120 x 25 mm
RulmanManyetik Havada Tutma
Fan Hızı1800 rpm (+/- %10)
Hava Akımı1,77 m3/dk
Statik Basınç3,07 mm (H2O)
Gürültü Seviyesi22,5 dB(A)
Fan Giriş Gücü1,08 W
Fan Çalışma Voltajı12 V
Fan Başlangıç Voltajı10,2 V
Fan Giriş Akımı0,09 A
Ağırlık145 g

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz