Asus oyuncu monitörü ailesine yeni üye 2

Asus oyuncu monitörü konusunda da hızlı adımlar devam ediyor. Şirket yakın zamana kadar ekran kartı, telefon ve aksesuar konusunda önemli yatırımlar yapmıştı. Şimdiyse Asus oyuncu monitörü ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte oyuncu için en önemli araçlardan birisi olan ekranı da unutmayan şirket, yeni modelini duyurdu.

ASUS Republic of Gamers 4K UHD 120Hz monitör

Epic Games’ten 154 TL’lik For Honor kıyağı!

Republic of Gamers – 4K UHD 120 Hz

43 inçlik panel genişliği bulunan monitör, 4K UHD’nin yanı sıra 3840 x 2160 çözünürlük sunuyor. Bunun haricinde FreeSync 2 HDR ile birlikte Display HDR 600 sertifikasına sahip olan monitör aynı zamanda DCI P3 renk uzayının neredeyse tamamını destekliyor. Son olarak 120 Hz yenileme hızı ile daha güzel bir oyun deneyimine yardımcı oluyor.

ROG oyuncu ailesinin bir üyesi olan söz konusu donanım   Strix XG438Q model numarasıyla duyuruldu. İçeriği ve tasarımıyla birlikte tam bir oyun arkadaşı olan Strix XG4380Q, film izlerken de kolaylık sağlıyor. Özellikle Netflix üzerinde yer alan 4K veya HDR destekli içerikleri izlemenize imkan sunuyor.

DCI P3 renk uzayının yanı sıra 120 Hz yenileme hızına sahip olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu doğrultuda GTX ve RTX modellerinden 4K uyumlu seriler tercih edilirse Grand Theft Auto V‘den Metro Exodus’a birçok popüler oyunda HDR ve UHD grafikler ile oynama şansı elde edilebiliyor. 4K ‘ya nazaran normal ayarlarda HDR’nin farkıyla birlikte bile farklı bir renk canlılığı olduğunu anlayabilirsiniz.

Strix XG4380Q hakkında bütün bilgilere ulaşmak ve Asus ile iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz