Apple M1 kullanan ilk bilgisayar modelleri tanıtıldı!

0
Apple M1 Kullanan Bilgisayar Modelleri

M1 işlem birimi, grafik birimi ve yapay zeka birimini bir arada barındırıyor. Modellerin detaylarına ve vaat ettiklerine bir bakalım.

Apple M1 İşlemcili Macbook Air

MacBook Air serisi daha çok günlük kullanım, taşınabilirlik ve uygun fiyat ile öne çıkan bir Apple ürünü. Ancak ülkemizdeki döviz kurları sebebiyle uygun fiyatlı dediğimiz Macbook Air modellerinin başlangıç konfigürasyonları da 10000 ₺ seviyelerinde.

Apple MacBook Air 13"

Bizleri en çok heyecanlandıran detay ise 18 saate varan batarya ömrü. Diğer öne çıkan detaylar ise WiFi 6, Thunderbolt ve USB 4 Portu gibi detaylar yer alıyor. Başlangıç modelinde M1 SoC modeline 8 GB RAM, 256 GB SSD, 2 adet thunderbolt/USB 4 portu eşlik ediyor. Fiyat olarak ise Apple 10999 ₺ seviyesini uygun görmüş.

Apple M1 İşlemcili MacBook Pro

Apple’ın yüksek performans vaat eden dizüstü bilgisayar serisi MacBook Pro modellerinde de M1 SoC modelini görüyoruz. Böylelikle Apple Intel ile bağlarını kısa – orta vadede tamamen koparabilir birçok ürünündü.

Apple M1 Kullanan MacBook Pro

Apple M1 SoC modeli ile gelen yeni MacBook Pro 13″ modelinin başlangıç versiyonunda 8 GB RAM, 256 GB SSD, 2 adet Thunderbolt/USB 4 Portu yer alıyor. Bu arabirim sayesinde 6K XDR monitör cihaza bağlanabiliyor.

MacBook Pro 13″ modelinin başlangıç versiyonu 14299 ₺ seviyesinde.

Apple M1 İşlemcili Mac Mini

Apple M1 SoC modeli ile yenilenen Mac Mini de günlük kullanıma ek olarak daha fazla performansı bünyesinde daha düşük güç tüketimini daha düşük ses seviyesi ile sunmayı hedefliyor.

Apple M1 Kullanan Mac Mini

Mac Mini başlangıç versiyonunun özellikleri arasında 8 GB RAM ve 256 GB SSD yer alıyor. Mac Mini başlangıç modeli 7899 ₺ seviyesinde.

Apple sunduğu ekosistemi geliştirmeye devam ederken diğer tarafta Huawei de güçlü bir rakip konumunda. Ülkemiz özelinde bir değerlendirme bulunacak olursak Apple başarısını kanıtlamış ve kendini geliştirmeye devam ederken globalde belirli ürün gruplarında fiyatı sabit tutarken bizde yaşanan değişimler sonucu fiyatların çok yükselmesi heyecanımızı kursakta bırakıyor adeta.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz