Merhaba okuyucularım, bugün sizlere AMD Vega ile kısa bilgiler verdim. İyi okumalar dilerim.

 

AMD, geçen aylarda yeni Vega mimari’sine dayanan Radeon Vega Frontier Edition’ı tanıtmıştı. Şuan da ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmezken, internete sızdırılan hız testleri ile bütün rakiplerini geride bıraktığını gördük. AMD‘nin masaüstü CPU  pazarlama müdürü Don Wolig, düzenlenen toplantıda Vega performansının Nvidia’nın GTX 1080 Ti ve Titan Xp ile karşılaştırıldığında gerçekten iyi olduğunu söylemişti.

Doom oyunu Ultra detay seviyesinde 4K(3840X2160) çözünürlükte TSAA [8TX] açık bir şekilde yapılan testte Vega, Titan Xp ile karşılaştırıldığında 25 fps daha hızlı. NVIDIA’nın GTX 1080 modeliyle karşılaştırıldığında 80 fps yani %129 daha fazla hıza sahip. Bu sayede rakiplerine göre daha çok tutulmasına yardımcı olacak. En önemli nokta da fiyat/performans oranının daha yüksek olması.

 

 

Doom düşük seviyede çalıştığında AMD kartlarını tercih edenlerin yaptığı hız testinde rakamların etkileyici olduğunu görebilirsiniz. Şirket, yapılan kıyaslamanın doğru olup olmadığı ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Ancak daha fazla bilgi almak için SIGGRAPH‘ın testine kadar beklemek zorunda kalacağız. Fakat eğer bu kıyaslama doğru ise NVIDI, AMD ile pazarda ciddi bir şekilde yarışacağını görebiliriz.

Bugünde bir haberin sonuna geldik. Bir daha ki haberde görüşmek üzere hoşça kalın. İyi günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz