Ülkemizde 3.5 yıldır faaliyet gösteren Netflix, en son yaptığı duyuruda zam yaptığını ilan etmişti. Bu yazımızda sizlerle Netflix incelemesi yapacağız.

Verdiğim puanın nedeni platformun kendisi değil; içeriğidir. Tamam reklam vb. unsurların hiçbiri yer almıyor. Ancak içerik fazla gösteriliyor olsa da bu iyi olduğu anlamına gelmez.

Açıkçası Türk dizilerine de başlamış olmaları beni memnun etmedi diyebilirim. Özellikle fake fragman ile insanı heyecanlandırmak etik değil. Hakan: Muhafız 2. sezon fragmanında usta oyuncularımızdan Cüneyit (Cüneyt) Arkın‘nın fragmanda yer alıp dizide olmaması beni çok üzmüştü.

Ayrıca 2. sezon ilk sezondaki heyecanı, macerayı ve aksiyonu içermiyordu. Lucifer ve Stranger Things gibi dizilerde harika yapıtlar değiller. Evet, yeri geliyor eğlendiriyor, yeri geliyor aksiyona ortak ediyor ve yeri geliyor dramatik anlar yaşatıyor… Ama 50 dakikalık bir bölümün sadece 15 dakikası bu dediklerimi içeriyor. Geri kalan süreçte hep sıkıcı geçen anlar yer alıyor.

İşin özü Netflix, içerik genişletmek yerine daha sağlam yapımlar ile gelmeli. Hali hazırda 6 ay abonelik yapmışımdır. Şu anda 3 aydır aktif olarak Premium plan kullanıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz