Müslüm BABA Filminin Değerlendirmesi…

0

Müslüm AKBAŞ, (Müslüm GÜRSES)…

60 yıllık ömrüne dünyayı sığdıran Müslüm Gürses, birçok filmde rol alırken birçok albüm de yapmıştır. 2013’de yaşamını yitiren usta oyuncu, şarkıcı ve fazlası.. 2018’de nostalji ve anma açısından filme dönüştürüldü.

Tabii ki bizler asla değerlendiremeyiz seni. Filmin bunu bize gösterdi. Türkiye’nin babası olarak tanıdık, bildik ve gördük. İyi ki senin gibi bir usta (BABA) aramızda yer aldı ve almaya devam ediyor.

Müslüm BABA

Timuçin Esen tarafından canlandırıldı. Film Müslüm Gürses’in çocukluktan – son konserine kadar tamamen gerçek hayat hikâyesini anlatıyor.

2000 civarı doğanlar fazla bilmezler bu sanatçıyı. Nasıl ki Kemal Sunal, Barış Manço ve Münir Özkul gibi sanatçılar işini severek, ustaca ve harika yapıyordu ise, Müslüm Gürses’de işini aynı bu şekilde yapıyordu.

Eminim ki kadro tamamlandı ve hepsi bir arada şu an. Bizleri hep sevdiler ve sevecekler. Bizde onları hep sevdik ve seveceğiz.

 

Filmin kesinlikle ama kesinlikle izleyin. Özellikle benim gibi kendisini görme şansı bulamamışlar izleyerek nostalji yaşayabilirsiniz. Günümüzde bile birçok meyhane ve ocak başlarında Müslüm Gürses’in şarkıları çalınır. İşte yoldan bir yaşlı amca çevirip kim diye sorarsanız size eminim ki anlatacaktır.

Şunu da eklemekte fayda var. Her ne olursa olsun filmdeki en iyi mesaj şuydu: Hayatınız boyunca ne olursa olsun, ne zorluklar, ağır şartlar, manevi ve maddi acılar; kazalar, belalar, yalnızlık, yalnızlık; çaresizlik ve kederli hayat geçirseniz bile mutlu olmanın yolunu sevdiğiniz işe kendinizi vererek bulabilirsiniz.

TeknoKroki Ailesi olarak başta Müslüm Gürses olmak üzere tüm sanatçılarımıza Allah’tan rahmet; aile yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz…

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz