Masallardan Geriye Kalan filmi değerlendirmesi!

0
Masallardan Geriye Kalan

Google News Abone Ol

İşleyiş, oyunculuk ve hikaye olarak beğendiğim yerli modern yapımlar arasında yer alan bir film ile sizlerin vaktini alacağım bugün. Masallardan Geriye Kalan filmini Netflix plaformunda yayına girdiğinde keşfedip de izleme şansı buldum. 14 Şubat tarihinde pandemiden 1 ay önce vizyona giren film bu sürede yaklaşık 90.000 biletli seyirciye ulaşmış.

Özellikle duygusal, romantik, bir yandan da heyecanlı olsun. Türk yapımı olsun dediğiniz bir film önerisi arıyor iseniz doğru içeriği okuyor olabilirsiniz. Bunu yazının ilerleyen noktalarında kararlaştırıyor olacaksınız. Yorumlarını bekliyoruz 🙂

Masallardan Geriye Kalan film içi sahne
Masallardan Geriye Kalan Filmi Evren ve Hece

Filmin konusunda kısaca bahsedecek olursak bir üniversitede doktorasını gerçekleştiren öğretim görevlisi ile bir yüksek lisans öğrencisi arasında filizlenen aşkı temellendiriyor. Tuba Ünsal’ın farklı bir karakter ile karşımıza çıktığı yapımda başroller Özgür Çevik ve Mustang filminden bileceğimiz genç oyuncu İlayda Akdoğan yer alıyor. Tuba Ünsal karakteri oldukça güzel oynadı diye düşünüyorum. Bunu sade ve film izlemeyi seven bir kullanıcı gözüyle söylediğimi belirtmek isterim.

Ancak filmin esas olayı hikayesi olduğu için konuları detaylandırarak olayı analiz boyutuna getirip izlememiş olanları üzecek bir hareket yapmak istemiyorum. Filmin Eskişehir şehrimizde geçtiğini de belirtelim.

Masallardan Geriye Kalan film içi sahne - çözünme kısmı
Masallardan Geriye Kalan film içi bir sahne

Film hakkında biraz daha detay vermek gerekirse sanki Türkiye’de değil de yabancı bir şehirde geçiyormuş gibi bir izlenim verilmeye çalışılmış. Ancak bu çok başarısız bir girişim olmuş diyemeyiz. Zira günümüzdeki yeni kuşağın ağırlıklı olarak izlediği yapımlar temellendirildiğinde bu noktadan genç kitleyi yakalamak adına böyle bir adım atılmış olabilir. Yalnız bu sebep düşünülerek böyle karakter seçimleri yapılmış olabileceği mantıksız gelmese de tek gerekçenin bu olamayacağını belirtebilirim.

Masallardan Geriye Kalan Sonuç?

Filmi özetleyecek olursam, son dönemde en beğenerek seyrettiğim en güzel Türk filmlerinden. Özellikle beklentiniz olmadan öyle vakit geçsin diyerek izlediğiniz bir yapımın beklentinizi aşması içerikten aldığınız keyfi ve mesajın size ulaşmasını sağlayan odak olma halini güçlendiren unsurlardan.

Filmi izleyen, izlemeyen herkesin düşüncelerini yorumlarda bekliyoruz. Özellikle yazımızı okuduktan sonra filmden haberdar olduysanız, filmi içeriğimiz sonrası izleme listenize ekleyip izlediyseniz sizlerin yorumlarını da bekliyoruz 🙂

Başka film/dizi öneri ve değerlendirmelerimizde görüşünceye dek hoşca kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz