The Walt Disney tarafından 2018 yılında duyurulan ve 1 yıl önce ilk olarak ABD ile yayın hayatına başlayan Disney Plus abone sayısını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile, Disney Plus’un ücretli abone sayısının 100 milyon barajını aştığı duyuruldu. Ayrıca Netflix abone sayısının ise geçtiğimiz yılın sonunda 200 milyonu geçtiği açıklanmıştı. Bununla birlikte, Covid-19 sebebiyle insanların eve kapanmasının internet sektörüne pozitif yansıdığını söylemek mümkün.

The Walt Disney Company İcra Kurulu Başkanı Bob Chapek konuyla ilgili olarak, “Şu anda 100 milyon aboneyi aşan Disney+ platformunun muazzam başarısı, daha da hırslı olmamıza ve yüksek kaliteli içeriğin geliştirilmesine yaptığımız yatırımı önemli ölçüde artırmamıza ilham verdi. Aslında, her yıl 100’den fazla yeni oyun hedefi belirledik ve buna Disney AnimationDisney Live ActionMarvelStar Wars ve National Geographic dahildir. Doğrudan tüketiciye yönelik işimiz şirketin en önemli önceliğidir ve sağlam içerik çeşitliliğimizin büyümesini hızlandırmaya devam edecektir.” ifadelerini kullanıyor.

Dijital platform, Kasım 2019’daki Amerika Birleşik Devletleri tanıtımından bu yana farklı ülkelerde yayın hayatına başlamaya devam ediyor. Hizmet; İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Latin Amerika ve Singapur gibi ülkelere geldi. Mart ayında ise Avrupa çıkartması başladı. Disney+’ın ülkemizde ne zaman aktif hale geleceği ise maalesef hala belirsiz. The Mandalorian ve WandaVision gibi büyük beğeni toplayan yapımlara imza atan platformda 19 Mart tarihinde ise merakla beklenilen The Falcon and The Winter Soldier başlıyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz