[DEĞERLENDİRME] Deadpool 2: Sıradışı Bir Devam Filmi!

Bugün itibarıyla - 18 Mayıs 2018 Cuma Günü - Türkiye'de gösterime giren Deadpool 2 filmini sizler için değerlendireceğiz.

2
Deadpool 2

Geçtiğimiz günlerde Hilltown AVM’de Deadpool 2 galasına katılmıştık. Film Cinemaximum‘larda 17 Mayıs tarihinde gösterime girmişti. Bugün itibarıyla – 18 Mayıs 2018 Cuma Günü – Türkiye’de gösterime giren Deadpool 2 filmini sizler için değerlendireceğiz.

Öncelikle belirtmem gerekiyor ki filmde oldukça eğleneceksiniz. Eğer süper kahraman filmleri sizin için sıradanlaşmaya başladıysa Deadpool 2 filmi size ilaç gibi gelecek. Bu filmde de karakterimizin asıl kimliği olan Wade Wilson çok arka plana atılmamış. Üzerinde yer yer duruluyor.

Filmi izlerken kafalardaki devam filmi klişesini salonun dışında bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Daha doğrusu hiç bir filmi izlemeye giderken ön beklenti ile gitmemenizi öneririm.

Zira bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim Mad Max: Fury Road filmini yarıda bırakıp çıkmama neden oldu bu durum. Daha sonrasında beklentilerimden arınarak izlediğimde keyif aldığım filmlerden birisi olmuştu.

Deadpool 2 X Force

Deadpool 2 Filminde Bizleri Neler Bekliyor?

Deadpool 2 filmine dönecek olursak, filmde bolca gönderme bulunuyor. Diğer Marvel filmleri/karakterleri hakkında bir miktar bilginiz var ise alacağınız keyif daha da artacaktır. Filmin After Credits sahneleri olduğunu belirtelim. Jenerik akar akmaz salondan ayrılmayın. Yoksa ayrılırken sahneye denk gelip ayakta ekrana bakarken arkanızda oturan insanları rahatsız edebilirsiniz.

Filmin girişinde karakterimizin dediği gibi bir açıdan aile filmi Deadpool 2. Fakat kesinlikle düşündüğünüz gibi değil. Aile kavramı bu filmde birlik ve beraberliğe dem vurmuş daha çok.

Deadpool’a eşlik eden diğer karakterler de keyifliydi. Özellikle Domino karakteri en az Deadpool kadar hoşunuza gidecek. Cable karakteri oldukça naif ve agresif bir karakter. Bizden söylemesi 🙂

Filmi izlerken içinizdeki çocuk uyanıyor ve yer yer saf duygular daha baskın olabiliyor.

Filmin genelinde eğleniyor ve gülüyorsunuz. Ancak aksiyon anlamında da bir miktar tatmin edici sahneler yok değil.

Deadpool 2 Bizleri Neler Bekliyor?

Devam Filmi Olan Deadpool 2 Nasıl Bir Film?

İlk Deadpool filminde de olduğu gibi devam filmi de bulunduğu alandaki klişe temalar üzerinden gitmek yerine bu temalarla eğlenerek ve tiye alarak ilerliyor.

Filmi altyazılı olarak izledik. Ancak sizlere Türkçe Düblaj seçeneğiyle izlemenizi öneririz. Bazı espriler bize uzak kalabildiği için Türkçe seçeneğinde bu durumlardan uzak kalmış olacaksınız.

Sizler de filmi izledikten sonra düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin. Hepinizi şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini, daha fazla Dizi ve Film içeriği için TeknoKroki Dizifilm kategorimizi takipte kalın.

2 Yorumlar

  1. Geç kaldım anca bugün filmi izleyebildim kesinlikle hiçbir Marvel filmiyle aynı potaya konulamaz. Ama gerçekten keyif almak için Marvel ve DC evrenlerine de hakim olmak mühim aksi takdirde bir çok kaliteli espriden mahrum kalabilirsiniz.

  2. Değerli yorumunuz için teşekkürler 🙂

    Evet çok güzel göndermeler mevcut. İhtiyaç olan tarzda bir yapım. Fazla suyunu çıkarmazlar umarım.

    Sevgiyle kalın 🙂

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz