Aşk Uykusu filmi değerlendirmesi!

0
Aşk Uykusu

Google News Abone Ol

Merhaba, yine ilginç bir film ile sizlerleyiz. Bu yazımda 2017 yapımı Aşk Uykusu isimli filmden sizlere bahsediyor olacağım.

Filmin içeriğinden bahsetmeden önce oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Alican Yücesoy, Hande Subaşı ve Lale Başar gibi isimler yer alıyor. Filmin ana fikri aşk. Adından da anlaşılabileceği üzere gerçekten yaşantımızda da aşk uykusu yaşadığımız anlar yok mudur? Bu uykuya sebep olan duygunun illa aşk olması gerekmez. Bazen mutluluk, hüzün ve korku gibi duygular da bu duruma neden olmaz mı?

Aşk Uykusu film içi sahne – Alican Yücesoy

Herşey çok iyi gidiyorken ya da biz öyle sanıyorken müthiş bir yükseliş trendine gireriz. Hayat doluyuzdur. Etrafımıza neşeler saçıyoruzdur. Ancak öyle bir an gelir ki tırmandığımız tepeyi aşmak için gitmemiz gereken yol yokuş aşağıdır.

Aşk Uykusu film içi sahne – Gökçe Bahadır

Hikayenin temelinde yer alan kadın karakterimiz böyle bir süreçten geçiyor. Psikolojik bunalımlar yaşıyor ve bir çıkış arıyor. Bu çıkışı ararken de hala eski günlerin hayalini düşlüyor. Ancak bu ne kadar mümkün? Daha doğrusu eski günlerde de gerçekten mutlu muydu ki o günleri özlüyor? Yoksa tüm bunlar bir yanılsamadan mı ibaret? Hayat da böyle belirsiz bir düzlemde bazen paralel bazen zikzaklı dalga boylarına benzer bir lineerlikte akabilir. Biraz felsefik cümleler olabilir. Ancak bu filmin temelindeki mesajı anlamak için böyle bakabilmek gerektiğini düşünüyorum. Bazı gereksiz olduğunu düşündüğüm detayları aktarabilmek adına filmi biraz daha uzatma yoluna gitmemişler. Teknik anlamda bu gerekli görülebilir belki. Ancak biz bu içeriklerimizde sıradan bir izleyici gözünden yorumlarımızı sizlere aktarıyoruz.

Aşk Uykusu film içi sahne

Filmden haberdar olmayı içeriğimiz sonrası bilgisi olanlar, filmi izleyen, izlemeyen, vaktini yazımızı okumaya ayıran herkesi yorumlara bekliyoruz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz