Aşk Tesadüfleri Sever 2 değerlendirmesi

0
Aşk Tesadüfleri Sever 2 Filmi

Google News Abone Ol

Herkese merhaba, bu yazımda sizlere 2020 yılında pandemi nedeniyle sinemalarda gösterime giremeyen, Netflix üzerinden yayımlanan Aşk Tesadüfleri Sever 2 filminden bahsedeceğim.

Alef Dizisi değerlendirmesi

Filmin 2011 yılında yayınlanan ilk filmin devamı niteliğinde olmadığını belirtelim. Filmde ilk filme göre farklılıklar var diyerek ilk filmi izleyenlerin tadını biraz kaçırmış olacağız. Yine de korkmayın. Filmin içeriğine fazla girmemeye çalışmak gibi bir huyumuz var 🙂

Aşk Tesadüfleri Sever 2 Konusu ve Oyuncuları

Filmin oyuncularına baktığımız Nesrin Cevadzade, Elif Doğan, Yiğit Kirazcı, Aytaç Şaşmaz, Zuhal Olcay, Uğur Polat, Erkan Can ve Türkü Turan gibi isimler yer alıyor.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmden bir sahne - Ankara
Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmden bir sahne – Ankara

Filmde iki farklı dönemde geçen iki farklı aşk hikayesi işleniyor. İlk hikayemiz günümüz dünyasına yakın bir tarihte Ankara’da geçiyor.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmden bir sahne - İstanbul
Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmden bir sahne – İstanbul

Diğer hikayemiz ise 1960’lı yıllarda İstanbul’da geçiyor. İki aşk hikayesi de bulundukları dönem için derinden etki yaratacak cinste ve güzellikte. Şöyle güzel bir söz vardır. Kavuşamamak da sevdaya dahil.

Bu söz Aşk Tesadüfleri Sever filmlerini özetlemek için yeterli demek isterdim. Ancak bunu kabullenmek bu filmler için verilmiş emekleri ve asıl anlatılmak istenenlere saygısızlık olabilir gibi geliyor bana.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi
Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmi

Konudan çok sapmadan filmi bir izleyici gözünden değerlendirmeye çalışma maceramıza geri dönüş yapalım. Tüm oyuncukları başarılı bulmadığını belirtmekten geri duramayacağım. Yine de ön plana çıkan oyunculuklar var. Filmde fazla süre almasa da Erkan Can’ın performansı da başarılı bulduklarım arasında yer alıyor. Süre önemli değil. Aslolan karakterin yansıtıldığı toplam süre. Yani karakteri yeterince iyi yansıtmak için bir film süresine gerek yok. Karakter yeterince derinliğe sahipse kısa bir ara kadar süre alarak da aynı etki sağlanabilir.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 Sonuç?

Özetlediğimizde film günümüz koşullarını değerlendirdiğimizde sınıfı geçen yapımlardan olacağa benziyor. Daha kaliteli olabileceği noktalar elbette var. Ancak yine de popüler olduğu ve sadece izlensin diye yapılan basitlikteki işlerden sıyrılabilecek bir potansiyeli var. Şu anda Netflix üzerinden izlenebilir olduğunu belirtelim.

Daha fazla bu tip içerik için Teknokroki Dizi Film kategorisini takipte kalın.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Filmi izlediyseniz, sayemizde haberdar olduysanız, izleme listenize eklediyseniz, izlememeyi düşünüyorsanız, kısacası bu içerik sonucunda bir fikriniz oluştuysa bunu yorumlarda belirtmekten geri durmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz