Alef dizi değerlendirmesi! Spoiler içermez!

0
Alef Dizisi

Google News Abone Ol

BLU TV ve FX ortak yapımı olan Alef dizisini sizler için bir izleyici gözünden değerlendiriyoruz.

Dizinin ana hikayesinin odağında birtakım düşünceler varmış gibi gözüküyor olsa da aslında insan temelli. Konusuna kısaca girecek olursak şöyle; aksiliği yüzünden emeklilik vakti gelmiş kurt bir polis memuru ile eşini kaybettiği için yurt dışından dönen bir polis memurunun ortak olarak bir seri cinayet soruşturması yürütmeleri diyebiliriz.

Oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ana fikirine değinecek olursak, bizce insan kimseye zarar vermeden istediklerini gerçekleştirirken içinde bulunduğu, bulunmadığı topluluktan ne kadar az kabul görürse sonrasındaki tepkisinin ne denli büyük olabileceği. Biraz felsefi ve karışık gelebilecek bir konu işleniyor dizide. Ancak oyunculuklar genel olarak başarılı. Küçük rollerde bile kaliteli isimler yer almış.

Alef dizisinden bir sahne – Kemal ve Settar

Dizi daha geniş kitlelere ulaşmayı hak eden yapımlardan. BLU TV üyelik ücretlerini biraz yüksek bulmaktayız. Arşiv açısından daha kuvvetli olursa daha başarılı bir platform olabilir. Son dönemde sinemalarına kapalı olması dijital mecraların önünü biraz daha açmış görünüyor. Netflix ve BLU TV gibi platformlara bir rakip de Acun’dan gelmeye hazırlanıyor. Buradan da anlayabiliriz geleceğin bu yönde olduğunu.

Dizi akıcılık olarak birçok kimseye ağır ilerliyor gibi gelebilir. Biraz ağır ilerlemesi bizce gizemi arttıran bir hava katmış.

Özetle toparlarsak dizi ülkemiz televizyonlarında yayınlanan birçok yapımdan kalite olarak oldukça önde.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz