Yeni MacBook Air daha küçük boyutta OLED ekran ile mi geliyor?

0
MacBook Air 2022

Apple’ın önümüzdeki bir, iki yıl içerisinde tüm MacBook dizüstü modellerinde OLED tabanlı ekranlara geçiş yapması bekleniyor. Öncelikli olarak MacBook Pro serisi bu güncellemeyi alırken aynı yıl ve ya takip eden yıl içerisinde de MacBook Air modelinde OLED tabanlı ekran görebiliriz. İddia edilenlere göre bu süreç 2024 yılı içerisinde tamamlanabilir.

OLED panel üreticileri LG ve Samsung, Apple‘ın üretim ortaklarına panelleri ilettiği de belirtilenler arasında yer alıyor.

İddia edilen farklı bir diğer detay ise ekran boyutu tarafında. MacBook Air serisinin M1 işlemci modeli kullanan sürümü öncül modeller ile aynı kasayı kullanıyordu. M2 yonga setinde MacBook Air kasası da yenilendi. Daha ince çerçeveler ile ekran boyutu 13.6 inç değerine çıktı. OLED ekranlı model de ise ekran boyutu 13.4 inç değerinde olabilir. Bu küçük farklılığın panel farklılığından kaynaklı olabileceği gibi ağırlığı da belirli bir değerin altında tutmak istemeleri de gösterilebilir.

Farklı bir sürpriz ise daha büyük ekrana sahip bir MacBook Air modelinin daha olacağı yönünde. Bunun da ekran boyutu 15 inç olacağı belirtiliyor. Bu sürümde OLED panel olmayacak.

Telefon modelleri ve tabletlerinde OLED tabanlı panellere geçiş yapan Apple, MacBook modellerinde bu dönüşümü sağlayacaktır. Ancak az tercih edilebilecek bir MacBook Air 15 inç modeli doğru fiyatlama ile iPhone 14 Plus modelinden daha farklı bir süreç yaşayabilir. Buradaki en önemli detayın fiyatlama ile yapılacak segmentleme çalışması gibi duruyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz