Mini LED ekranlı iPad Pro için çıkış tarihi belli oldu!

0
Mini LED iPad Pro

DigiTimes raporuna göre Apple ekranlar ve dokunmatik paneller için tedarik zincirinde çeşitlendirmeye gidiyor. Mini LED paneller de bu çeşitlendirmenin içerisinde yer alıyor. Bu çeşitlendirmeyle beraber iPhone ve iPad modelleri için dokunmatik panelleri tedarik etme konusunda da onaylarını aldı.

Raporda yer alan detaylara ek olarak Apple’ın bir süredir Mini LED arkadan aydınlatmalı paneller için entegre dokunmatik paneller üretileceğini söylüyor. Rapordaki en önemli detay ise Mini LED ekranlı iPad Pro modeli için tarih verilmesi.

Söz konusu rapora göre Apple 2021 yılının ilk çeyreğinde piyasaya süreceği yeni iPad Pro modelinde Mini LED teknolojisine yer verecek. Mini LED ekranlı iPad Pro modelinin 12.9 inç boyutlu versiyon olması bekleniyor.

Mini LED ekranlar OLED ekranların sunduklarını dezavantajları olmaksızın sunmayı başaran bir teknoloji kısaca. Biraz daha teknik bilgi vermemiz gerekirse LED bir ekranda onlarca LED yer alırken aynı boyuttaki Mini LED bir ekranda binlerde LED yer alıyor. Bu sayede daha iyi kontrast ve parlaklık değerleri kullanıcılara sunulabiliyor.

Apple sunduğu ekran deneyimi farklı bir boyuta taşımak için ilk adımları iPad Pro modelinde atıyor. İlerleyen dönemdeki iPhone modellerinde Mini LED panellere sahip seçenekleri görebiliriz.

Daha önceki bilgiler Mini LED ekranlı iPad Pro’nun 2021 yılının ilk yarısında çıkacağı yönündeydi. Son bilgilere göre 2021 yılının ilk çeyreğinde çıkması beklenen Mini LED ekranlı iPad Pro modeli bakalım neler sunacak?

iPhone 12 serisindeki tüm modellerde OLED panele geçiş yapan Apple, standart ve mini modelleri ile Pro sürümler arasında ayrım yapabilmek için Mini LED ekranları Pro ve Pro Max seçeneklerinde yer verme yoluna gidecek gibi görünüyor. XDR Display’de 576 adet LED olduğunu düşünürsek yeni teknolojiye sahip ekranlar nasıl sonuçlar sunacak? Heyecanlandırıcı bir detay. Bekleyip süreç içerisinde bu heyecanımızda haklı olup olmadığımızı göreceğiz.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz