Microsoft Office programlarına M1 desteği geldi!

0
Microsoft Office M1 desteği

Microsoft Office programları da Apple’ın yeni işlemcisi M1 için destek kazanan uygulamalardan oldu. Apple ekosistemindeki yazılımlar M1 desteği kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Microsoft da burada beklenenden hızlı bir adım attı.

Microsoft tarafından yeni M1 işlemcisini kullanan yeni 13 inç MacBook Pro, MacBook Air ve Mac Mini‘de çalışacak Office uygulamaları M1 desteği kazandı. Özellikle yükseltme içeren programlar Worl, Excel, PowerPoint ve OneNote.

Intel işlemcili Mac modellerinden de gayet iyi çalışan Office programlarının M1 işlemcisinin performans artışlarından tam olarak yararlanacağı belirtildi.

Apple’ın tanıttığı M1 işlemcisi 8 çekirdekli bir CPU ve GPU’ya sahip. Makine öğrenme süreçlerini kolaylaştırmak için Neural Engine yer alan işlemci 5nm üretim süreci ile üretildi. Apple’ın tasarladığı ilk işlemci olma özelliğini taşıyor.

Yeni M1 işlemcisi ve Big Sur kodlu MacOS destekleyen Office sürümlerinin güncellemesini almak için Mac App Store’a girin. Güncellemeler sekmesinden erişebilirsiniz. Microsoft ek olarak Mac için Outlook’da iCloud hesap desteğini de ekledi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz