Katlanabilir iPhone modelleri Foxconn dayanıklılık testinden geçti!

0
katlanabilir iphone

2021 yılı katlanabilir akıllı telefon modellerini daha fazla görmeye başlayacağımız bir yıl olacağa benziyor. Samsung ve Huawei bir süredir katlanabilir akıllı telefonlarıyla piyasada yer alıyorlar. Bu firmaları prototip cihazlarını gösteren OnePlus ve Oppo gibi firmalar izliyor. Xiaomi’nin de bu yıl katlanabilir akıllı telefon tanıtabileceği konuşuluyor. Apple da katlanabilir iPhone modeli ile yakın gelecekte bizlerle buluşacağa benziyor.

Apple da bu pazara mutlaka girecektir. Amerikalı akıllı telefon üreticisi bazı teknolojiler konusunda gerekli bulduğu olgunlaşma sürecinin ardından ürünlerine yansıtmayı tercih ediyor. Yaptığı hamleler belki de bu yüzden daha fazla üreticinin treni takip etmesiyle daha geniş kitlelerin beğenisine sunuluyor oluyor.

Katlanabilir iPhone dayanıklılık testinden geçti

Katlanabilir iPhone prototip

Foxconn’un dayanıklılık testlerinden iki katlanabilir iPhone modelinin geçmesi de bu modeller hakkında duyuruların yakında olabileceği konusunda bizleri heyecanlandırdı. Apple’ın tedarikçilerinden UDN’nin raporuna göre iki model de birbirinden farklı yapıda. Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip modellerine benzer yapıda katlama mekanizmasına sahipler.

Samsung ilk katlanabilir modeli Galaxy Z Fold ile katlama mekanizmasındaki sorun ile gündeme gelmişti. Apple böyle bir sorun yaşamamak için bu alandaki teknolojinin gelişmesini beklemişe benziyor. Ayrıca testlerden geçmiş olması da güven konusunda olumlu anlamda katkı sağlayacaktır. Apple’ın ilerleyen süreçte iki cihazdaki tasarımdan birisini tercih ederek sürece devam edeceği belirtiliyor.

Apple’ın katlanabilir modelinin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak muhtemel olarak 2022 yılında tanıtılacak iPhone modelleri ile birlikte tanıtılabileceğini söyleyebiliriz. Belki firma ayrıca bir etkinlik düzenleyerek bu duyuruyu gerçekleştirebilir. Bu model özelinde iOS/iPadOS karışımı bir yazılım görebiliriz. Kapalı modda iken iOS, tam açık modda iken bir iPadvari görünümü nedeniyle iPadOS yüklüymüşcesine çalışabilir.

Şu anda bu düşünce bile gerçekten heyecan verici olabilir. iPad platformuna Photoshop gibi diğer uygulamaların da gelmesi ile birlikte taşınabilir bir akıllı telefon ile üretkenlik daha üst noktalara taşınabilecek.

İlginizi çekebilir

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz