iPhone 13 serisinde yeni bir renk seçeneği geliyor!

0
iPhone 13 yeni renk seçeneği

iPhone 13 serisinin tanıtılmasına yaklaşıldıkça yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şu ana kadar bilinen bilgilere göre iPhone 13 serisinde olabilecek değişiklere değinelim. Haberimize konu olan ise yeni bir renk seçeneği olasılığı.

Ortaya çıkan render görüntülerine göre öncülüne göre yeni iPhone serisi daha küçük bir çentiğe sahip olacak. Yeni işlemci ve daha yüksek depolama seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Ayrıca ekran tazeleme hızında da bir artış olması bekleniyor.

iPhone 13 serisinde de dört farklı model olması bekleniyor. Beklenen tanıtım tarihi Eylül ayı olarak belirtiliyor. Pandemi nedeniyle erteleme söz konusu olsa da aşılamadaki başarı nedeniyle pek olası görünmüyor.

iPhone 13 hakkındaki bilgiler

iPhone 13 özellikler - kamera

Samsung üretimi uyarlanabilir 120Hz ekran tazeleme hızı sunan LTPS OLED ekranlar ile gelmesi bekleniyor. Ancak LG tarafından da alınan ekranlar bir veya iki modelde kullanılabilir. Böylece iPhone 13 serisinde 60Hz üstü ekran tazeleme hızı sunan ilk iPhonelar yer alıyor olacak.

Kilit açma sisteminde ikili bir yapı olması bekleniyor. Bu da TouchID’nin geri gelebileceği anlamına geliyor. Ekrana gömülü bir yapıda mı konumlanır yoksa kasada farklı bir noktaya mı konumlanır henüz bu konuyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Ancak kasanın yan kısmına konumlandırılabileceğini düşündüğümüzü de belirtmek isteriz. Ekran altı parmak izi okuyucular oldukça iyi seviyede çalışıyor olsa da Apple’ın henüz tercih edeceği bir teknoloji olduğunu düşünmüyoruz.

iPhone 13 özellikler

iPhone 13 A15 bionic işlemcisi ve Wi-Fi 6E desteği ile gelmesi bekleniyor. Kamera konusunda da odaklanma hatası giderilmiş ve diyafram açıklığı iyileştirilmiş ultra geniş açılı bir lensin de olması bekleniyor.

Yeni iPhone 13 modeliyle ilgili diğer bir detay ise görsellerde de görüldüğü üzere yeni renk seçeneği. Pembe renge göre daha olası görülen yeni renk seçeneği Turuncu/Bronz. En azından görseller üzerinden baktığımızda hoş bir ton tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tasarım noktasında çentik farkı dışında oldukça benzer bir kasa kullanıldığını görüyoruz. Ekran kasa oranı noktasında bir iyileştirme olabilir.

Bakalım Apple WWDC 2021 etkinliğinde yeni iPhone modelleri hakkında bir detay paylaşacak mı?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz