iPhone 13 için 120Hz ekranları Samsung üretecek!

0
iPhone 13

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone modelleri sonbaharda satışa sunulacak. iPhone 13 serisi ile ilgili ekran ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Çıkan bilgilere göre ekran üretiminde tanıdık firmaları göreceğiz.

Koronavirüs salgını nedeniyle iPhone 12 serisinde ekran üretimi ertelemeli olarak başlamıştı. iPhone 13 serisi için Samsung Display ve LG Display Mayıs ayında üretimlere başladılar. Samsung üretime daha erken başlayan firma oldu. Pro iPhone modellerinde 120Hz ekran tazeleme hızı sunan ProMotion OLED paneller yer alacak. Bu paneller Samsung’un üretimi olacak. Diğer modeller için ise LG de üretim sağlayacak.

Apple 2021 yılında toplam 120 – 130 milyon OLED paneli teslim alması bekleniyor. Bunların 80 milyonunu Samsung üretirken kalan 50 milyon ekranı da LG’nin göndermesi bekleniyor.

Yeni iPhone 13 serisinde beklenen diğer yeniliklerden en çok dikkatimizi çeken ön kısımda yer alan TrueDepth için daha küçük bir siyah şeridin olması. iPhone 12 serisine göre biraz daha kalın olması beklenen iPhone 13 serisinde kameraların daha fazla çıkıntı yapabileceği de söylenenler arasında.

Apple, geçmişte yeni bir rakam serisi ve sonunda “S” takısı olan bir seri çıkarıyor akabinde yeni rakamlı seriye geçiyordu. İlk rakamlı seride tasarım gibi detaylar güncellenirken “S” takılı seride de performans iyileştirmeleri yer alıyordu.

Günümüzde bu düzenleme ve ya revizyon olarak adlandırabileceğimiz değişiklikler yıldan yıla olmaya devam edecek gibi duruyor. Ayrıca TSMC’nin yeni Apple yonga seti A15 için üretimlere 26 Mayıs tarihinde başladığı yönünde tedarik zinciri raporları yer alıyor.

Apple, yeni iPhone modelleri öncesi Haziran ayı içerisinde WWDC 2021 etkinliğini gerçekleştiriyor olacak. Burada yeni iOS 15 gibi daha çok yazılım odaklı duyuruları göreceğiz. Belki bir sürpriz ile bazı ürünler ile de ilgili açıklamalarda bulunurlar.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz