Apple yeni sürüm için düğmeye bastı!

0
AirPods Beta

Apple, AiprPods kulaklık ailesi için yeni bir yazılım güncellemesini gizemli bir şekilde servis etti. Gizemli dememizdeki yegâne sebep ise güncellemedeki değişiklik notları kısmında herhangi bir bilgi verilmemiş olması. 5B5040c yapı numarasını taşıyan AirPods güncellemesi sadece Apple Beta Tester’ları tarafından kurulabilecek.

AirPods 5B5040c numaralı beta güncellemesi yayınlandı

Güncellemeyi Apple Geliştirici Merkezi üzerinden edinebilirsiniz. Kurulum aşamasında iPhone’u Lightning kablosuyla birlikte Mac’inize bağlayın. Akabinde AirPods’unuzu iPhone’la eşlediğinizden emin olun. Mac cihaz üzerinden Xcode 14 beta programını çalıştırın. Ayarlardan Developer Menu’ye erişin ve “Pre-Release Beta Firmware” ile işleme devam edin.

Söz konusu güncellemeyi görebilmeniz adına iPhone’unuzda iOS 16’nın en son beta sürümü ve Mac’inizdeyse en son beta sürümü olan MacOS Ventura Beta’nın yüklü olması gerektiğini hatırlatalım. Söz konusu güncellemenin bir beta sürüm olduğunu tekrar hatırlatalım. Apple bu tarzdaki güncellemeleri kararlı (nihai) sürüme kavuşturmadan önce meraklı ve geliştirici olanlar için servis ediyor. Dolayısıyla bu sürüm içerisinde kullanıcı deneyimlerini etkileyecek hatalar mevcut olabilir.

Kararlı sürüm demişken Apple geçtiğimiz günlerde AirPods Pro 2 için 5A377 yapı numaralı kararlı sürümü yayınladı.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz