Apple TV 4K yeni varyantı ile tekrar şekilleniyor!

0
Apple TV 4K 2022

Televizyonlar için vazgeçilmez araçlardan bir tanesi olan Apple TV 4K modeli için yeni gelişmeler ortaya çıktı. Şirket mevcutta piyasa sürdüğü modellerin eskidiğini düşünecek olsa ki yeni atımlarda bulunmuş durumda. Ortaya çıkan bilgiler ışığında şirketin yeni bir varyantı piyasa süreceği görülüyor.

Yeni Apple TV 4K, A15 Bionic yonga setiyle birlikte geliyor. Fakar şirketin kullanılan yonga setine ilişkin detayları paylaşmadığının da altını çizelim. .Bu bağlamda önceki Apple TV’lerde yer alan A12 Bionic’e kıyasla nasıl bir yonganın geldiği bilinmezliğini koruyor. Söz konusu yoganın iPhone 14’teki yongayı birebir kullandığı mı veya Apple TV’ye özgü sürüm üretilip üretilmediğini açıklamıyor.

Yeni ürün mevcut Dolby Vision, HDR10 ve HLG formatlarının yanı sıra HDR10 +’ı da destekliyor. HDR10+, spesifikasyon olarak çoğunlukla Dolby Vision’a benzese de, sadece Amazon Prime’ın buna destek verdiğini ifade etmekte fayda var.

4 Kasım Cuma günü piyasa sürülmesi planlanan ürünün 64 GB ve 128 GB depolamalı olmak üzere iki farklı varyantı mevcut olacak. 64 GB modelin 129 dolar fiyat etiketi mevcut. 128 GB olan modeldeyse ethernet girişiyle birlikte gelmesinin yanı sıra fiyatının 149 dolar olacağı ifade ediliyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz