Apple Car otonom sürüş test programındaki sürücü sayısı 200’ü geçti

0
Apple Car

California DMV verilerine göre Apple, Apple Car otonom sürüşü halka açık yollarda test etmek için kayıtlı olarak 67 araç ve 201 şoföre sahip.

California DMV, otonom sürüş özelliklerini test eden şirketlerin, kullanılan sürücü ve araç sayısı gibi önemli ayrıntıları kaydetmesini şart koşuyor. Apple filosunda sayı 2021’den bu yana pek değişiklik göstermedi. Ancak sürücü sayısı yavaş yavaş arttı ve 200’ü geçti.

Apple, otonom sürüş testleri için kayıt yaptırdığı günden bugüne Kaliforniya eyaletinde toplam 16 çarpışma gerçekleşmiş. Aracın lastik ve jantının kaldırıma çarpması ile gerçekleşen bir olay Apple’ın test araçlarından birisi tarafından yaşanmış.

Eldeki verilere bakıldığında uzun bir zamandır sözü edilen Apple Car çok da uzak olmayabilir. Tamamen otonom bir sürüş yerine bir direksiyonun yer aldığı bir otomobil ile karşılaşmamız daha olası gibi duruyor. Güncel bilgiler ışığında Apple Car testleri devam eden bir proje. Beklenti de 2026 ve sonrası bir tarihte karşılaşacağımız yönünde.

Apple, bu güne kadar cihazlarında – özellikle son dönemlerde iPhone modelleri ile – sunduğu bir özellik ya da uygulama ile sektördeki rakiplerinin de pozisyonlanmasını sağlayabildi. Bir yandan da birçok hatayı da beraberinde yapan Amerikalı teknoloji şirketi bakalım bizlere neler sunacak?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca Google News ve Bundle üzerinden de bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz