Apple Airtag için Android uygulaması geliyor!

0
Apple Airtag

Apple, kolaylıkla kaybolabilen eşyalarınızı tespit edebilmeniz için Airtag isimli akıllı takip cihazını duyurmuş ve piyasa sürmüştü. Hali hazırda satın alınabilen ürün ile ilgili önemli gelişmeler yolda gibi duruyor.

Apple tarafından Airtag’lerin çalışma prensibi ile ilgili bir güncelleme gelmesi söz konusu. Airtag’in çalışma prensibini özetleyecek olursak, tüm dünya üzerindeki iPhone cihazlarını kullanması. Find My ağı aracılığıyla iPhonelara ping göndererek çok yönlü bir haritalama yaparak konum tespiti sunan Airtag, sahibinden uzaklaştıktan üç gün sonra kaybolma durumu ile ilgili bir uyarı sesi çıkarıyordu.

Airtag için önemli güncelleme

Gelen güncelleme ile bu süre 8 ile 24 saat aralığında rastgele bir süreye indirgenmiş oldu. Güvenlik konusunda geliştirme kapsamında gelen güncellemeye ek olarak Android için de Apple tarafından bir Airtag uygulaması gelebilir.

Airtag Android uygulaması mı geliyor

Ancak gelen bilgilere göre Apple, Android kullanıcıları için Airtag’in tüm fonksiyonlarını sunmayacağı yönünde. Resmi olmayan bilgilere göre Apple, Airtag’in takip sisteminde geliştirme doğrultusunda böyle bir adım atıyor gibi. Gelecek hafta 7 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşek WWDC(Geliştiriciler Konferansı) 2021 etkinliğinde Apple, bu konuda da resmi açıklamalar yapabilir.

Ek olarak Apple bu yıl içinde Airtag için Android uygulamasıyla ilgili bir tahahhüt sunmuş olsa da kesin bilgileri birkaç gün sonra etkinlik kapsamında öğreniyor olacağız gibi duruyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz