Yeni MacBook Pro modellerinde Webcam çözünürlüğü yükseliyor!

0
MacBook Pro modellerinde webcam güncellemesi

Yeni Apple MacBook modellerinde 14 inç ve 16 inç versiyonları olacak. Yakın zamanda tanıtılması beklenen yeni MacBook Pro modellerinde “Dylandkt” adlı bir sızıntıya göre webcam çözünürlüğünde bir artış olacak. Yeni MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde yer alan 720p FaceTime HD kamerası yerine 1080p çözünürlüğe yükseltilmiş bir webcam yer alacak. MacBook Pro webcam güncellemesi ile kamera kalitesinde hissedilir bir artış olup olmayacağı da merak konusu.

Yeni tanıtılan M1 işlemciye sahip 24 inç boyutundaki iMac modellerinde yer alan webcam 1080p çözünürlüğe sahip. Yeni MacBook modellerinde Apple’a göre webcam kalitesi değişmese de M1 ve yeni görüntü sinyali işlemcisi sayesinde görüntü kalitesinde bir artış yaşandığını belirtiyor.

“Dylandkt” isimli Twitter hesabından sızan bilgiler bu yönde. Geçmiş dönemlerde de ilgili hesabın verdiği sızıntı bilgileri doğru çıkmıştı. Kasım ayında, M1 işlemcili iPad Pro modeli tanıtılmadan beş ay önce, hesap, M1 çipinin yeni nesil iPad’e getireceğini söylemişti. Yeniden dizayn edilen iMac 24 inç modelinin de tanıtıldığı Spring Loaded” etkinliğinden birkaç gün önce yeni iMac modelinde yükseltilmiş “M1X” yongası yerine “M1” yongasının yer alacağını belirtmişti.

Daha yakın zamanda da “M2” yonga setinin gelecek yıl renkli MacBook Air modelleri ile piyasa sürülebileceğini iddia etti. M1X yongasının MacBook Pro modellerini için ayrıldığını belirtti.

Apple’ın önümüzdeki sonbaharda yeniden tasarlanan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinde yükseltilmiş bir M1 yongası ile duyurması bekleniyor.

Bakalım ilgili Twitter hesabı tutarlı bilgiler vermeye devam ediyor olacak mı? Yoksa Apple bizleri daha fazla heyecanlandıracak bir hamle yapacak mı?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz