Viop Yatırımı İçin Aracı Kurum Seçimi

1

Öncelikle Viop nedir bununla başlayalım. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Borsa İstanbul bünyesinde hizmet veren, sermaye piyasası araçları üzerine düzenlenmiş vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile diğer türev araçlarının elektronik ortamda alınıp satılabildiği, kaldıraçlı bir piyasadır. Yatırımlarınızı karlı bir biçimde yönlendirmenize yardımcı olan viop piyasasında, birikimlerinizi ideal bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bunun için ilk yapmanız gereken bir yatırım hesabı oluşturmak ve aracı olacak kurumu seçmenizdir. Bunun için öncelikle yatırım hesabı açtırmanız ve aracı kurum seçmeniz gerekir. Bunun nedeni ise SPK tarafından düzenlenen kurallardır. Piyasaya giriş yapmak için buna ihtiyacınız vardır. Aracı kurumların görev ve sorumlulukları yasalar ile belirtilmiştir. Paranızı viop ile değerlendirmek istiyorsanız ilk olarak piyasa araştırması yapmalısınız. Hangi kurumlar yasal hangileri değil belirlemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra kurumları kıyaslayabilirsiniz. Yurtdışındaki forex şirketleri ülkemizde yasal değildir ancak imkânları nedeniyle daha cazip gelmektedir. Sadece cazip imkânlar nedeniyle bu kurumları tercih etmek bazen kötü sonuçlar doğurabilir. Olası istenmeyen durumlarda haklarınızı arayamazsınız. En önemli kazanma türü kaldıraç oranı. Ülkemizdeki en güvenilir kurumlardan biri de InvestAZ ’dir. En büyük avantajlarından biri demo hesabıdır. Herhangi bir para yatırmadan demo olarak kendinizi deneyebilirsiniz. Bu deneme sonunda kendinize güveniyorsanız gerçekten piyasa girebilirsiniz. Uygun kaldıraç oranlarıyla dikkat çeken kurum canlı desteği ile de size her an yardımcı oluyor. Herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa kendilerinden anlık olarak destek alabilirsiniz.

Kısacası, kendinize herhangi bir aracı kurum seçmeden piyasaya giriş yapamazsınız. Bu noktada önemli olan paranızı değerlendirmek olduğu için her işleminizin yasal olduğuna dikkat etmelisiniz. Paranızı değerlendirmek isterken temkinli ve sağlam adımlar atmalısınız. InvestAZ ile hem yasal yollarla hem de karlı oranları ile birikimlerinizi düzenli olarak arttırabilirsiniz. Siz aktif değilken bile kazancınızı ve karınızı arttırabilirsiniz. Emir verme olayı devreye giriyor bu durumda. Sizin girdiğiniz alım-satım emirlerine göre sistem otomatik olarak alım ve satım yapıyor. Bu alım satımı yaparken sizin aktif olmanıza da gerek yok. Düzenli olarak bilgisayar başında durabiliyorsanız yatırımlarınızı daha da uygun değerlendirebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Merhaba, makalede “investaz” de deneme hesabı açılabildigini yazmışsınız, ancak gerçek öyle değil, müracaat ettim, demo hesap açamadım.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz