Uygulama İncelemesi – İşCep –

0

“Uygulama Nasıl Başlayacak?” kısmı ile inceleme başlamaktadır. Biraz üstü uygulama hakkında bilgiler içermektedir.

Hatırlatma: bu uygulama, Android 6.0 sürümünde, Casper VIA M1 cihazında incelenmiştir. Doğabilecek sorun, hata ve çalışmama durumu Android sürümü ve cihaza göre değişkenlik gösterebileceği gibi tabletleri olanlar İşTablet‘i yüklemelidir.

  

İşCep ile birlikte; otomatik ödeme talimatı verebilir/iptal edebilir, kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, öğrenebilir, taksitlerinizi, hesap hareketleriniz, kredi borcunuzu, kredi başvuru durumunuzu, kredi kartı başvuru durumunuzu, banka kartı / vadesiz Türk lirası hesap/hesaplarınızın bakiye durumlarını; başka banka/bankalarda yer alan kredi kart borçlarınızı kontrol etme, ödeyebilme, fon alım/satımı yapma, şans oyunları oynama; örneğin: TJK, Bilyoner.com gibi kurumlar ve fazlasını sadece bir tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama Nasıl Başlayacak?

“İşCep açılırken nasıl bir ekran var?” diye sorarak başlayalım.

Uygulama açılırken bu ekran mesaj karşınıza çıkacak ve birkaç saniye sonra direkt giriş ekranına yönlendirecek.

Sizde benim gibi hâli hazırda İş Bankası müşterisi iseniz, en aşağıda yer alan resimdeki gibi adınız kayıtlı giriş ekranı açılacaktır. “Hatırlama açık olursa”

İş Cep’in bazı özelliklerini yukarıda yazmıştım. Fakat şubeden randevu alma, yarışmalara katılma, en yakın Türkiye İş Bankası Şubesi’ni bulma, Maximum Mobil’i yükleme linki ve fazlası da uygulama içinde giriş yapılmadan yapılabiliyor. Eğer ergin bir bireyseniz (18 yaşında) “Anında Müşteri” butonu ile başvuru yapıyorsunuz, evinize kurye ile gönderilen sözleşmeyi imzalayıp yolladıktan sonra artık sizde bir Türkiye İş Bankası müşterisi oluyorsunuz.

  

 

Uygulamaya giriş yaptığınızda daha önceden bir ayar yapmadıysanız ve varsa hesabınızın bakiye bilgisi, varsa kredi kartı borcunuz, kart limitiniz de yazabilir.

Gördüğünüz gibi 15 kuruşum varmış 😀 Şaka bir yana bankacılık uygulamalarını incelediğimde T.C Ziraat Bankası, İşCep ve T. Garanti  Bankası şeklinde sıralıyorum. Bana bu üçü güzel ve pratik geliyor. 

Giriş yaptığınızda benim gibi Cep Anahtar kullanıyorsanız Cep Anahtar için belirlediğiniz şifreniz sorulacaktır. Bunu 5 kere yanlış girmeniz hâlinde bloke olacaktır. T. İş Bankası’nı arayarak çözüme ulaşabilirsiniz. Güvenlik bakımından size Ziraat Bankası’nı öneririm. “Çok titiz güvenliğe önem verenler için.” Müşteri Numarası, kart numarası ve CVV kodu, şifresi ve kayıtlı cep telefonuna gelen SMS kodunu istiyor. 🙂 Gerçekten hem güvenlik istiyor, hem de  üşeniyorum. Ancak merak etmeyin; siz bilinmedik yerlerden işlem yapmazsanız, hangi banka olursa olsun güvende olursunuz.

Sizin varsa, Maximum Vadeli, Vadeli/Vadesiz Döviz hesaplarınız da burada listelenebilir.

Burada otomatik ödeme talimatı verdiğiniz veya günü yaklaşan kredi kartı faturalarınız size hatırlatılıyor. Otomatik ödeme talimatı verme / iptal etme ile ilgili bilgilere; 

 

 

  

 

Otomatik Ödeme Talimatı Vermek!

Otomatik Ödeme Talimatını İptal Etmek!

Burada otomatik ödeme talimatı verdiğiniz veya günü yaklaşan kredi kartı faturalarınız size hatırlatılıyor. MaxiMiles, Maximum Kart, Maximum Tema Kart, Sivasspor Maximum Kart, İş’te Üniversiteli kredi kartı / temassız kredi kartı, Maximum Gold Kart, Maximum VISA “Aidatsız Kart” gibi kartlarınız varsa burada faturaları kesildikçe günü yaklaştıkça yani sizlere hatırlatılıyor.

Yukarıda adı geçen tüm kredi kartlarından biri veya birkaçına sahipseniz; “KARTLARIM” menüsünde onlar yer alır. İşte kalan limiti, hesap hareketi vb. sanırım. Eğer yanlış bilgi veriyorsam, zaten siz kullandıkça göreceksiniz doğru yerleri.

Para yatırma/çekme, sosyal hesap, kredi kartlarım, destek hattı gibi menülere hızlıca erişmeniz için dizayn edilmiş kısayollarım menüsüne, sağ en alttaki + tuşuna basarak en çok kullandığınız işlemleri ekleyerek kolayca işlem yapabilirsiniz.

İşCep açıkken parmağınızla ekranı soldan sağa çektiğinizde, açılan menüde; 

 • Ana Sayfa,
 • Hesaplarım,
 • Para Aktarma,
 • Kartlarım,
 • Yatırım,
 • Ödemeler,
 • Krediler,
 • Kampanyalar,
 • Para Çekme,
 • Para Yatırma,
 • Başvurular,
 • Ayarlar,
 • Çıkış yap (…)

gibi seçenekler çıkmaktadır. Buda bir nevi kısayol gibi bir şeydir. Birkaç tıklama ile kolayca kredi kartınızın borcunu, faturalarnızı havalenizi yapabiliyorsunuz. Örneğin: Para Aktarmayı seçip kiracı iseniz ev sahibinizin hesabına bir dakikada kiranızı aktarabilirsiniz. 🙂 O İş  Cep’te

Bir üstte yer alan görselin sol en altında yer alan “Ayarlar” menüsünden bir alt görselde ki yere erişiyoruz. Buradan; açılışta ana sayfanızda ne çıksın onu ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz kendi fotoğrafınızı yükleyebiliyorsunuz, Tanımlı olan tüm Android / iOS cihazlarınızı değiştirebilir, kaldırabilirsiniz yani. Hangi bildirimleri almak istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

Daha önce yukarıda gösterdiğim menüden “Ödemeler” ekranına gelince: Fatura derseniz, talimatlı faturalarınızı ödeyebilir, talimatları iptal edebilir, normal faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Örneğin: Avea, Turkcell, Vodafone, Digiturk, D-Smart, Türk Telekom İnternet, CK Boğaziçi A.Ş. “Elektrik” ancak elektrik faturanızın son ödemesi geçerse, bankaya yansımamaktadır. Bu nedenle gününde ödeme yapabilecek durumdaysanız talimat verin ve normal olarak ödeyin. Tamamen mağdur olmamanız için bu bilgiyi de sizlerle paylaşayım. Şans oyunları: TJK, Bilyoner.com gibi kurumlarda bahis oynamanızı sağlayan menüdür. 18 yaşında olan tüm bireyler oynayabilir.

Son olarak “Hesaplarım” menüsünden; tüm vadeli/vadesiz TL, Döviz ve Altın hesaplarınızın, durumlarını takip edebilir, yeni bir hesap açabilir ve kapatabilirsiniz.

 

Evet değerli Tekno Kroki okurları. Bugün sizlere İşCep’i hem incelemeye, hemde tanıtmaya çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşene dek kendinize iyi bakın, hoşça kalın.

 

İşCep Android: İşCep

İşCep iOS: İşCep iOS

TEKNO KROKİ SİTE EDİTÖRÜ,

CEVAT EMRE KOYUN © 2018

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz