Turkcell uzaktan eğitim paketi hediye ediyor!

Turkcell'den EBA paketine ek hediye internet!

1
Turkcell uzaktan eğitim

Turkcell uzaktan eğitim için destek vermeye devam ediyor. Daha öncesinde 5 GB TV Plus paketi veren şirket, kolları sıvamış durumda. Corona Virus’ü ülekmizde tespit edilmekle birlikte ülke genelinde eğitim-öğretime bir müddet ara verilmişti. Bu süreçte Turkcell, müşterilerine kendi hizmeti olan TV Plus’ta geçerli özel 5 GB internet hediye etmişti. Bunun ardından EBA (Eğitim Bilişim Ağı) uygulamasında geçerli özel 3 GB, daha da sonrasında 6 GB internet paketi hediyesi verilmişti. Turkcell uzaktan eğitim paketi nasıl alınır? MEB uzaktan eğitimin süresini uzattı mı? İnternet paketi nerede geçerli? Verilen paket ücretli mi? Kimler alabilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tatili uzattı mı?

Turkcell uzaktan eğitim paketi nasıl alınır?

2020 yılının ikinci ayı itibariyle iyice adından söz edilen COVID-19, ülekmizde 37 can aldı. Bini aşkın vakaya da ev sahipliği yapan ülkemizde eğitim-öğretime iki hafta ara verildi. Geçtiğimiz hafta “tatil” yapan öğrenciler, geçtiğimiz gün “uzaktan eğitim” programına başladı. TRT EBA TV ilkokul/ortaokul/lise TV SD/HD kanallarında günde altmış (60) dakikalık konu anlatımları sunan kanallara Digiturk, Tivibu, Turksat Kablo TV, Vodafone TV, Turkcell TV Plus üyeleri de ücret ödemeden erişebilirler. Normal uydu yayını kullanan kullanıcılar ise aşağıdaki frekans bilgileriyle yayın alabilirler;

HD Alış bilgileri:
Alış frekansı :12.084 MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol oranı : 13.750
FEC : 2/3

SD Alış bilgileri:
Alış frekansı :11.916 MHz
Polarizasyon : Dikey (V)
Sembol oranı : 30.000
FEC : 3/4

Konumuza dönecek olursak paketten hattı Turkcell olan bütün müşteriler ÜCRET ÖDEMEDEN yararlanabilirler. Kampanya kapsamında TV Plus’ta geçerli 10 GB (10240 MB) internet ve TRT EBA TV kanalları hediye ediliyor. Hattında ücretli/ücretsiz TV paketi olmayan müşteriler için de geçerli. Dijital Operator uygulamasından kalan paket bilginizi görüntülyerek yayınları takip edebilirsiniz.

Uzaktan eğtimin bu hafta son bulup örgün eğitime geçiş yapılıp yapılmayacağı ile ilgili konuşan Millî Eğitim Bakanı, kararı bakanlık olarak sadece kendilerinin almadıklarının da altını çizdi. Bilim kurulu üyeleri, Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı ortak bir karar alarak hafta içinde açıklama yapacaklar.

Turkcell uzaktan eğitim fırsatından yararlnamka için TV Plus uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

TV Plus Android

TV Plus iOS

1 Yorum

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz