Turkcell’in Geliri 4,6 Milyar TL!

0

 

Türkiye’nin en büyük Telekomünikasyon şirketi olan Turkcell, rekor gelire imza attı! İşte Turkcell’in Medya bölümünde yer alan bilgilere göre ; 

Turkcell’in 2017 3. çeyreğindeki net durum:

 

3. çeyrekte yıldan yıla %25,7 büyümeyle 4,6 milyar lira gelire ulaşan Turkcell, telekomünikasyon sektörünün en yüksek cirosunu açıkladı. İş modelini data ve dijital servisler üzerine kuran ve 2 yılı aşkın bir süredir yatırımlarını bu alanlarda yoğunlaştıran Turkcell, bu sonuçlarla, 2018 yılı sonu için belirlediği sektörün lideri olma hedefine, bu yılın üçüncü çeyreğinde ulaşmış oldu.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2015 yılında liderlik için 2018 sonunu işaret ettiklerini ifade ederek, “Müşterilerimizin teveccühü sayesinde 2017 yılı bitmeden bu hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sektörümüzü, müşterilerimizin hayatında daha fazla değer yaratan data ve dijital servislerin büyüteceğini en erken gören telekomünikasyon şirketlerinden biriyiz.

Bu öngörümüzün doğruluğunun finansal ve operasyonel sonuçlarımızla da kanıtlanması bize cesaret veriyor. Dünya çapında tüm operatör kullanıcılarına hitap eden küresel servislerimizle, müşterilerimizin hayatında daha fazla yer almaya, ihtiyaçlarına daha zengin özelliklere sahip çözümlerle cevap vermeye devam edeceğiz. ” dedi.

 

  

 

Turkcell’in abone artışına ilişkin verilerde verildi. Buna göre; 

 

1 yılda 2,4 milyon net abone kazandı, mobilde her 2 müşteriden biri dijital servis kullanıcısı oldu

Turkcell, Temmuz-Ağustos-Eylül 2017 döneminde, 5 çeyrektir devam eden müşteri kazanımını sürdürdü. 473 bin mobil müşteri kazanarak 34,6 milyon aboneye ulaştı. Mobil abonelerin yüzde 50’den fazlası ses, data ve Turkcell’in en az bir dijital servisini aktif olarak kullandı.

Bir başka deyişle, her iki mobil aboneden biri, Turkcell’in dijital servislerini de kullanmayı tercih etti. Fiber kullanıcı sayısı 39 bin artarak 1,2 milyona, TV+ kullanan müşteri oranı da fiber müşteri bazının yüzde 42,3’üne ulaştı.

  

 

Turkcell Telekomünikasyon Beklentiler Neler ?

Turkcell’in CEO’su Kaan TERZİOĞLU’ndan ve şirketten daha çok bilgiye; https://medya.turkcell.com.tr/bulletins/46-milyar-tllik-rekor-gelir-lideri-degistirdi/ adresini kullanarak ulaşabilirsiniz! Ayrıca Turkcell’in bu kadar fazla abonesi olması hem ülkemizin gelişmesine, hem en yeni ve en ilk teknolojik deneyim sağlamamıza vesile oluyor. 5G’yi Turkcell’le daha net, daha kaliteli, daha kapsamlı deneme fırsatımız olacak. Keza Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom)’la benim bölgemde 35-40 Mbps 4.5G veri alışverişi olurken Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (Turkcell)’le bu rakam 70-90 Mbps arası gidip geliyordu. 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın. Turkcell ile ilgili diğer haberler için :

Turkcell Haberleri

 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz