Türk Telekom Online İşlemler Hakkında Bilgiler!

0

Merhaba değerli Tekno Kroki okurları! Uzun bir aranın ardından uygulama incelemesi ile karşınızdayım. Bugün Türk Telekom Mobil/Ev telefon/İnternet uygulamalarını inceliyoruz. (Hepsi tek uygulama içinde yer alıyor.)

Mobil ile başlayalım;

Online İşlemler Mobil bu şekilde açılıyor.

ONLINE İŞLEMLER BAŞLANGIÇ EKRAN

Mobil’e basarak devam ediyoruz. Giriş bilgileri kayıtlı ise güvenlik resmi çıkacak. Bende kayıtlı fakat sizin için baştan giriş yapacağım. Şifrenizi (*952# yapıp arama yaparak alabilirsiniz.) giriş ekranı bu şekilde olacaktır:

Giriş yapmadan yapılabilecekler;

Mobil hat başvurusu ve lira yükleme, en yakın bayii (mağaza)yı bulma gibi işlemler ücretsiz yapılıyor. Lira yükleme de (hizmet bedeli hariç) yani 15 se 15, 30 ise 30 TL

Uygulama güvenlik resmi 45 gün geçerlidir. Sizden tekrar şifre bilgisi istenecektir.

Seçtikten sonra kalan kullanım, fatura, tarife, taahhüt gibi bilgilere erişilebilir. İstemiyorsanız (ilgilenmiyorum) u seçiniz.

İlk başta kalan paket, güncel fatura ve tarife adı yer alır.

Görüldüğü gibi Faturalıda 4 GB tarifesi kullanıyorum. Güncel faturamda 27.09 TL. Son 6 aya ait fatura ve güncel fatura bilgileri de sekmeler de (Faturalarım)yer alır.

Hattı faturalı olarak almıştım. Sonradan faturasız yapıp geri faturalı yapınca 2-3 aylık fatura var. Ödemeler sekmesinde aşağıda gördüğünüz işlemleri yapa biliyorsunuz ;

Mobil Ödeme İşlemleri (Geçmişi gösterir)

Tarife paket kısmında varsa taahhüt ve varsa ek paketler gözükür.

Varsa size özel yeni tarife geçişi de buradan sağlanıyor. Ve ek olarak; daha fazla seçeneği ile internet ayarı örneğin (4.5G açma kapama, servislere üye olma ya da iptal etme ve fazlası buradan yapılıyor. Uygulama sadece Türk Telekom aboneleri tarafından kullanılabilir. İnternet uygulaması ile ilgili bilgiler de bu yazıda olacak.

Giriş ekranı aynı olacaktır.

  

Ardından; tek şifre bilgileri girilmelidir. Yoksa uygulamadan üye olup interner paket bilgileri girilmelidir.

Ayırca internet başvurusu da yapılabiliyor. Buraya girişte de 45 gün geçerli resimler var.

Ardından; karşınıza bu ekran gelir;

Yaygın adıyla TTNET internetinizde tanımlı paket, taahhüt, fatura, AKN gibi bilgiler yer alır.

Bu sekmede faturanızla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. TTNET’te faturalar her ayın 1. gecesi kesilir. ( ay sonu 23.59) sisteme ayın 3-5. günü arası yansır.

Buradan Türk Telekom’a ulaşabilir, modemi yönetebilir, varsa diğer internet aboneliklerinizi görebilirsiniz. (Yazlık, ikincil ev, vb.) Ayrıca Türk Telekom Tivibu üyeliği de satın alınabilir. “Ürün ve Servisler”

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz