Türk Telekom yeni baz istasyon yatırımı yapıyor!

0
Türk Telekom baz istasyonu

Türk Telekom geçtiğimiz günlerde siber saldırıya maruz kalmış ve beş saat boyunca hizmetleri kesilmişti. Buna istinaden Google’a da erişim yoktu.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTNET) ve TT Mobil şirketlerinde yaşanan kesintiler, tüm Türkiye’de etkisini göstermişti. Konuyla ilgili basın açıklaması da yapan şirket, sorunun giderildiğini duyurmuştu.

Türk Telekom baz istasyonu yatırımı yapıyor

Türk Telekom baz istasyonu ges

Şirket yeni yatırımıyla birlikte GES (Güneş Enerji Sistemi ile çalışan bir baz istasyonu yaptı. Ağrı’da aktif edilen bu baz istasyonu güneşin batışına kadar enerji depolayarak enerji tasarrufu yapacak.

Türk Telekom; yeni nesil iletişim teknolojilerinin enerjide, tarımda, sanayide, ulaşımda, sağlıkta, bina ve şehirlerde kullanımını yaygınlaştırarak en yüksek düzeyde kaynak tasarrufu sağlamak ve sürdürülebilir topluma hizmet etmek amacıyla çalışmalarını yürütüyor.

Karbon emisyonunu sistematik olarak azaltıp enerji verimliliği konusundaki yatırımlarına ve optimizasyon çalışmalarına aralıksız devam eden şirket toplamda 1.700 lokasyona güneş enerjili ürün yerleştirdi.

Son olarak şirketin web sitesine girdiğiniz zamanda da enerji tasarrufu için tema koyulaştırması yaptığını görebilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz