SON DAKİKA Türk Telekom basın açıklaması yaptı!

0
Türk Telekom açıklama

GÜNCELLEME: Google.com.tr erişime açıldı. Diğer servislerin de kısa sürede gelmesi bekleniyor.

Türk Telekom basın açıklaması yaptı. İnternet erişimi konusunda saatlerce süren problemlerin ardından resmi açıklama geldi.

Saat 15.00 itibariyle Google’ın bütün servislerine özellikle Telekom altyapısından erişim sorunları yaşanıyordu. Bu nedenle, birçok kullanıcı şikâyet kaydı bıraktı.

SON DAKİKA Türk Telekom açıklama yaptı

“Günün ilerleye saatlerinde olmamıza rağmen erişim sorunu giderilmiş değil. Şirket, az önce bir basın açıklaması yaparak durumu doğrulamış oldu. İşte basın açıklaması:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yapılan açıklamayla birlikte çalışmaların devam ettiği görülüyor. Bu süreçte YouTube, Google, Google Mail ve muadili hizmetlere ise erişim söz konusu değil.

Bu süreçte internette yaşanan yavaşlıklar da dikkat çekiyor. Özellikle mobil veriden kullanım yapan TT Mobil’liler, aşırı yavaş bir internet hızıyla karşı karşıyalar.

Evde/işte internet kullanıcıları da ara ara ağırlık yaşayabilirler.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz