Ünlü Türk Şirketlerinin Kuruluş Yılları Derlemesi!

0

Birçok Türk ünlü marka / şirketlerin kuruluş yıllarını derlediğimiz yazımıza hoş geldiniz! 

Öncelikle hatırlatma: bu veriler resmî Facebook sayfaları üzerinden elde edilmiş olup, firmalar tarafından yanlış girilmiş olabilirler.

  

TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ; internette her yerde 28 Şubat 1994’de kuruldu yazsa da resmî Facebook sayfasında 1 Ocak 1994’de kurulduğu yazmaktadır. Bu bilgileri görsel olarak da yazımızda bulabileceksiniz. Bu yüzden çelişkiye düşmüyor değilim. Her yerde şubat denirken Facebook’da ocak ayı denmesi biraz şaşırttı.

Delil olarak linkte bırakıyorum –  https://facebook.com/Turkcell/about

CINEMAXIMUM – MARS SİNEMA GRUBU

CINEMAXIMUM – MARS SİNEMA GRUBU; kısacası Türkiye’deki en köklü sinema salonlarına sahip olan Cinemaxium, 2001 yılında hizmet vermeye başladı bilgisi yer alır. Fakat kendi resmî sayfasındaki bilgiler de bu olsa da, daha eskiden de sinema hizmeti verdiğini biliyoruz.

 

Delil olarak link – https://facebook.com/cinemaximum/about  ayrıca: Kilometre Taşları’na gelip en alta inerek 1965 bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

KOÇ HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

KOÇ HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ; kısaca KOÇ HOLDİNG, sayfasında yer alan bilgilere göre 1926 mayıs ayı içerisinde kurulmuştur. 1987 yılındaysa Vehbi Koç Dünyada Yılın İş Adamı ödülüne layık görülmüştür.

Delil olarak link – https://facebook.com/kocholding/about  ayrıca: Kilometre Taşları’na bakınız.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ZİRAAT BANKASI

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ZİRAAT BANKASI; Türkiye’de kurulan ilk bankadır. Ayrıca 3-12 ay arası vadeli tarımsal kredi uygulamasını başlatan bankadır. Adının başına Türkiye kurulunca Türkiye Cumhuriyeti eklenmiştir. Kuruluş tarihi: 20 Kasım 1863

 Bu yazımızda dört farklı şirketin kuruluş yıllarını siz değerli okurlarımızla paylaştık. Eğer isterseniz yazımızı seri olarak devam ettirebilirim. İletişim; emre@teknokroki.com

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz