Su Kaçağı Tespitinde Teknolojiden Faydalanın!

0

Su kaçağı tespitinde teknolojiden faydalanın çünkü yapıyı kırıp dökmeden kameralı sistemle su kaçağı bulan firmalar var. İstanbul su kaçağı bulma firmamız Avrupa ve Anadolu yakasında ofis ve şubeleri ile hizmetinizdedir.

Su Kaçağı Nedir ve Nasıl Oluşur

Su kaçağı eski ve yeni binalarda görülebilecek bir durumdur. Bu durumun sebepleri arasında ise, kullanılan malzemenin kalitesi gelmektedir. Günümüzde su kaçağı, cihazlar yardımıyla yapılmakta böylelikle, banyo ve mutfakta fazla yıkım döküm olmadan, tamir işlemi yapılabilmektedir. Su problemi kısa vadede çözülmediği takdirde, ilerleyen zamanlarda daha büyük arızalara neden olabilmektedir. Su kaçağı meydana geldiği zaman, tavanda su damlaması, duvarlarda sızıntı ve sıva kabarıklığı oluşur. Ayrıca, su saati kapalı olduğu halde sayaç hala dönüyorsa tesisatta gizli su kaçağı vardır denilebilir. Böyle bir durum karşısında vakit kaybetmeden acil önlem almak gerekir. Özellikle bulunamayan su sızıntılarında tüm duvarları boş yere kırmak yerine, cihaz yardımıyla doğru tespitler yapmak daha doğru ve kesin sonuç olur.

Su Kacağı Bulma Tespiti

Su kaçağı oluşmasında kalitesiz işçilik ve ucuz malzeme kullanımı gelmektedir. Aletle su kaçağı tespiti eğer zamanında yapılmazsa ileride ciddi maliyetlere sebep olabilir. Temiz suyun doğru bir şekilde kullanım yerine ulaşması kadar, pis suyun da toplanarak bina dışarısına iletilmesi sorunsuz olmalıdır. Bu dolaşımı sağlayan tesisatın sağlıklı çalışması gerekir aksi takdirde tesisatta su kaçakları meydana gelebilir. Küçük bir sızıntı zamanla daireye hatta binaya zarar verebilecek duruma gelebilmektedir. Kaçak, ilk olarak duvarda sararmalara daha sonrasında ise alt katın tavanında damlamalara sebep olabilir. Su kaçağı tesisatın neresinde olursa olsun, cihaz yardımı ile bulunabilmektedir.

Su Kaçağını Cihaz Kullanarak Tespit Etmek

Dinleme cihazı su kaçağı bulma yöntemlerinin başında gelmektedir. En çok tercih edilen bu cihaz, sıcak su ve soğuk su şebekesi tesisatlarında kaçağın yerini seri ve doğru bir şekilde tespit eder. Genel olarak sıcak su borularında ortaya çıkan sızıntının yerini belirlemek için kullanılan termal kamera, yardımcı bir cihazdır. Bu cihazla sıcak su borularının yeri tespit edilir ardından dinleme cihazı ile, kaçağın yeri doğru bir şekilde tespit edilir. Pis su kamerasıyla, sorunlu yerler olan boru deformeleri, tesisat hataları görüntülenebilmekte ve böylelikle problemler çözülebilmektedir. Nem seviyesini ölçek amacıyla kullanılan nemölçer, sıvı ile temas halinde olan ortamların 3 cm kadar altına inebilmektedir. Bu cihaz ile sızıntının tam olarak yeri tespit edilemediği için bu cihazda termal kamera gibi yardımcı bir cihaz olarak kullanılmaktadır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz