Sosyal Medyada Reklam!

1

Reklamlar hayatımızın her karesinde yer almakta, sokakta giderken dev binaların üstünde, bazen gazete okurken satırların arasında, bazen televizyon izlerken adamın parmağında kadının eteğinde çocuğun şekerinde ama her yerde. Aslında söylemek istediğim şey reklamlar bizi yönlendiren etkin araçlar, o yüzden bu yazımızda reklam üzerinde duracağız, reklamların bizleri yönetmesinden çok bizlerin reklamları yönetmesi. Peki bu durum nasıl olacak ?

Reklamları yönetmek

Bildiğiniz gibi bir çok alanda reklamlar yer alıyor ve hayatımızda alışverişimizin her türlüsüne yön vermektedir. Bizler reklam yönetimi konusunda çok büyük bütçeler ayıracak durumda olmayabiliriz. Şu an hala televizyonlar etkinliğini korumakta ise de aslında yavaştan komşunun çocukları, küçük dükkan olan bakkal amca da artık Sosyal medyada kullanmakta ve reklamlarını daha etkin bir şekilde yapıyorlar desem şaşırmazsınız. Çünkü gerçekten bu gün sosyal medya büyük bir kullanıcı kitlesine sahip örnek vermek gerekirse sosyal medyada en çok kullanıcıya sahip olan birinci sırada facebook ikinci sırada twitter gelmektedir. O yüzden sosyal medyada aktif olup reklamlarımızı da sosyal medya üzerinden istediğimiz yaş aralığına hatta coğrafi yerleşkeye hatta ilgi alanlarına kadar seçilebilmektedir. Karşılaştırma yapacak olursak gazeteyi, televizyonu sokaktaki tabelaları herkes okumaz, herkesin dikkatini çekmez o yüzden sosyal medya bu noktada istediğiniz kriterleri ilgi alanlarını seçebilmeyi sağlamaktadır.

Sosyal medya yönetiminde internet reklamcılığı

Sosyal medya yönetimi sistemi kullanarak paylaşımlarınızı tek ekrandan tüm hesaplara yapabilirsiniz. Fixerkit olarak bu anlamda çalışmalarımız bulunmakta. Eğer siz paylaşımı sosyal medya yönetimi üzerinden yaptıysanız daha etkin ve istediğiniz kitlelere ulaşmasını istiyorsanız. Yapmanız gereken bir diğer durum da sosyal hesaplarınızdaki gönderilerinizi reklam aracılığı ile istediğiniz kitlelere ve gruplara ulaştırmaktadır. Sosyal Medya Yönetimi sistemi olarak sürekli gelişmeye ve sadık kullanıcılarımızın işlerini daha da kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

Reklam için analiz şart

Reklam vermeden önce analiz yapmanız bir sosyal medya danışmanına danışmanızda fayda var, ona da para vermek istemiyorsanız kolları sıvazlayın biz fixer kit olarak bir çok alanda sizlere yardımcı olmaktayız. Analiz yaparak rakiplerinizin nasıl bir yol izlediğini görmenizi sağlamakta ve sizin de analiz sonucunda daha etkili reklamlar oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

Günümüz reklam alanları geçerliliğini yitiriyor mu?

Satır başında da dediğim gibi televizyonda sürekli olarak dizilerin içine yerleştirilmiş olan reklamlar herkese hitap etmiyor, o yüzden bugün geçerliliğini çok kaybetmemiş olsada zamanla yerini sosyal medya reklamlarına bırakmıştır. Delil isterseniz açın sosyal medya hesaplarınızı gezin bakalım facebookta ki gönderilerin aralarını, hatta çıkıp instagrama girin gönderilere bakın reklamları görün dahası da var hikayelerde bile artık reklamlar dönmektedir. Sosyal medyada her tarafta gözümüzün için giren reklam alanlarını sizinde kullanmanız ziyaretçilerinizi arttıracak ve şirketinizin veya fenomen sayfanızın büyümesine olanak tanıyacaktır.

Kısaca sosyal medyada daha etkin olabilmek için reklamlara da yer vermeniz sizin açınızdan ziyaretçileri doğru pazar stratejisine yönlendirmeye yarayacaktır.

1 Yorum

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz