Samsung bugün düzenlediği etkinlikte yeni Galaxy S serisi telefonlarını tanıttı. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin dışında birtakım yazılımsal yenilikler de bizlere tanıtıldı.

 

Cihazların teknik özellikleri bakalım. Ardından da etkinlik kapsamında bizlere aktarılan detaylara bakalım.

  • Ekran boyutu olarak Galaxy S8 modeli 5.8″ ve Galaxy S8 Plus modeli 6.2″ ekran boyutuna sahipler.
  • İşlemci olarak Exynos 8895 ve Snapdragon 835 seçenekleri mevcut.
  • 64 GB/128 GB depolama seçenekleri ve 4 GB RAM kapasitesi seçeneği mevcut. Bölgeye özel olarak 6 GB RAM kapasiteli model de mevcut. Muhtemelen Çin’e özel bir versiyon olabilir.
  • 12 MP çözünürlüğünde f 1.7 diyafram açıklığına sahip Optik Görüntü Sabitleyicili Ana kamera ve f 1.7 diyafram açıklığına sahip otofokuslu oto HDR’li 8 MP çözünürlükte ön kamera.
  • Galaxy S8 modelinde 3000 mAh, Galaxy S8+ modelinde 3500 mAh kapasiteli bataryaya sahip.
  • Ekran kasa oranlarına bakacak olursak %80 seviyesinin üstündeler.

Diğer detaylara bir bakalım.

Öncelikle batarya konusu ile başlayalım. Galaxy Note 7 modelindeki batarya sorunları ile başı ağrıyan Samsung bu sefer Galaxy S serisinin son temsilcilerinde 8 kademeli kontrol sağlandığı etkinlik kapsamında dile getirildi.

 

Diğer önemli bir gelişme ise artık Samsung’un da fiziksel ana ekran butonu yok. Ekranda yer alan sanal tuşlar ile işlemler gerçekleştiriliyor. Ancak parmak izi tarayıcısı devam ediyor. Buna ek olarak Iris tarayıcı ile güvenlik konusunda çeşitlilik sağlanıyor. Bunlara ek olarak bir de yüz tanıma ile cihazı korumaya alabilirsiniz.

Cihazların yanında kaliteli bir kulak içi kulaklık yer alacak. Bu kulaklık AKG’ye ait. Kutu içerisinden kaliteli kulaklık çıkması açıkcası gayet iyi bir durum.

 

Seride 5 adet renk seçeneği mevcut olacak. Resimde de gördüğünüz gibi “Gece yarısı Siyahı, Kutup Gümüşü, Akçaağaç Altını, Mercan Mavisi ve Orkide Grisi” şeklinde a5 farklı renk seçeneği bulunan Galaxy S8 serisi daha geniş kitlelere ulaşabilir.

Galaxy S8 modeli ABD’de 750$, Galaxy S8+ modeli ise 850$ olarak açıklandı. Bu fiyatları doğrudan para birimize çevirdiğimizde 2700-3100 ₺ aralığında bir rakam elde ediyoruz. Ülkemizdeki artı vergileri ve satış noktalarının kar paylarını da düşündüğümüzde bu rakamlar daha da yüksek olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz