galaxy s8 kavisli geliyor(s7 edge)

Samsung’un yeni tepe model serisi Galaxy S8 toplamda 5 milyon satış rakamına ulaştı. Ancak perakende satış zincirlerine toplamda 10 milyon cihaz ulaştırılmış durumda.

 

 

Galaxy S7 serisi ilk iki haftada 2.5 milyon adet satmıştı. Galaxy S6 modeli de 1 ayda toplamda 10 milyon adet satmıştı. Galaxy S8 serisi öncüllerine göre satış rakamında düşük kalmış gibi görünüyor. Tabi bu rakamlar tamamen kesinleşmiş rakamlar değil.

Özellikle Galaxy S8 Plus modeli, Galaxy S8’e göre daha çok tercih ediliyor. Bu da firmalar için yüksek ekran/kasa oranına sahip cihazlar üretme konusunda ekstra bir motivasyon sağlayacağa benziyor. Hatırlatmakta fayda var. Çıktığı dönemde LG G2 modeli agresif ekran/kasa oranıyla 5.2″ ekran boyutuna sahip olmasına rağmen 5″ ekran boyutuna sahip Xperia Z1 modelinden daha kibar bir görünüme sahipti. Ancak LG, G2 modelindeki ekran/kasa oranını bir takım teknoloji kısıtlamalar nedeniyle geçememişti.

 

Galaxy S8 Serisi Mayıs Güvenlik Güncellemesi

Ayrıca bir gelişmeyi de sizlere aktaralım. Hindistan’da Galaxy S8 serisi için Mayıs ayı güvenlik güncellemesi yayınlanmış durumda. Siz de cihazlarınızdan bu güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

 

 

Güncellemenin boyutu 613 MB boyutunda. Kenarlardaki ekran sorununu da gideren güncelleme sonrası, ekranın üst ve alt kısımlarındaki yeşil/pembe renk sorunu ise devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz