Cumhurbaşkanı Kararı ile birlikte daha öncesinde yüzde 7.5 olarak uygulanan Özel İletişim Vergisi, artık yüzde 10 olarak uygulanacak. İnteraktif olarak sunulan bütün hizmetlerden alınan bu vergi, televizyon, internet, GSM paketleri gibi pek çok ürün/hizmette alınıyor. 1999 Gölcük, Kocaeli de meydana gelen depremden sonra Telsiz Kullanım Vergisi de eklenen GSM hatları geçtiğimiz ay zamlanmıştı. Konudan çıkmayacak olursak mevcutta sözleşmeniz olsun ya da olmasın şubat faturanız itibariyle ÖİV yüzde 10 olarak intikal edecek.

Özel İletişim Vergisi ne zaman uygulamaya girecek?

Türk Telekom’un Tivibu ve internet faturalarında SİZE ÖZEL başlığı altında şu açıklama yer alıyor:

“30.01.2021 tarih ve 31380 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında, Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranı, 30.01.2021 tarihi itibariyle yüzde 10 olarak güncellenmiştir. İlgili oran Şubat dönemi faturanız itibariyle geçerli olacaktır.”

Gerek televizyon, gerek internet, gerekse cep telefon faturalarının mesaj bölümleri bu zammı bildiriyorlar tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi. Bununla birlikte mevcut müşteriler bu aydan itibaren faturalarında yüzde 2.5’luk bir artış görecekler.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz