Outliers Akıllı Not Defteri!

0

 

 

Arkadaşlar merhaba, bugünkü yazım son yıllarda beni en çok heyecanlandıran ürün olan Outliers Notebook’la ilgili olacak. Nedir bu Outliers Notebook, kimdir, kimindir? Bu şirket bir start-up şirketi olarak Türk girişimciler tarafından kurulmuş, amaçları inovatif ve sürdürülebilir bir defter tasarlamakmış.,

 

Böylelikle hem kesilecek ağaç sayısını azaltırlarken hem de notlarımızı dijital ortama; tabletlerimize ve telefonlarımıza taşıyabiliyorlar. Her sayfasında kare kod bulunan bu defterin bir de uygulaması var, hem Android hem de iPhone ve iPad’ler ile uyumlu. Yani deftere yazıyoruz, notlarımızı alıyoruz, kare kod ve aplikasyon yardımıyla notlarımızı da dijitalleştirebiliyoruz. “Ee peki bu özellikler iyi hoş da seni en çok heyecanlandıran ürün olmaya yetti mi bunlar” dediğinizi duyar gibiyim…

 

Ama hayır, beni tam olarak kazandıkları nokta bu değil, defter bittikten sonra defterin mikrodalgada 80 saniye ısıtıldıktan sonra tüm yazıların silinmesi! Notları halihazırda telefona ve tablete aktardığımız için defterdeki yazıların silinmesi bize problem yaratmıyor, tam aksine avantaj sağlıyor. Böylelikle tekrar tekrar defteri kullanabiliyoruz. Ben de bu özellikleri duyunca, eleştirinin en iyisini kişinin kendisi yapar mottosuyla, ürünü satın alarak bizzat kendim denemek istedim, şimdi tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle benwww.outliersnotebook.com.tr adresinden haziran ayında koyu gri defter ve 1 ekstra kalem sipariş etmiştim. Satın almadan önce de kafamdaki soru işaretlerini Facebook yoluyla sayfalarına iletmiştim ve doğrusunu söylemek gerekirse ilgileri hoşuma gitmişti. Mesajdan sadece saatler sonra seri bir diyalogla benimle irtibat haline geçtiler. Sonrasında defter sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Dizaynı, renk tonu ve ürün kalitesi hoşuma gitti. Defter dayanıklı yapısına rağmen hafif olmasıyla yanımda taşınabilir bir not defteri olduğunu, tabir-i caizse, bana kanıtladı. Defterin giriş sayfalarında ajanda, takvim gibi alışık olduğumuz özelliklerin yanı sıra alışkanlık takibi, kişisel ve profesyonel hedefler, su-kahve tüketimi takibi gibi ilgi çekici kısımları da var.

 

Outliers Notebook’un kaleminin kapağının rengine kadar düşünülmüş dizaynı, defter rengini giydiğim kıyafete göre seçmeme neden oldu; çünkü defterin elde aksesuar niyetine taşınabilecek kadar elegant bir görünüme sahip olduğunu söyleyebilirim…

 

Bu ilk izlenimlerimden sonra, Outliers uygulamasını ve mikrodalgada silinebilme özelliğini denemeye karar verdim. App Store’dan Outliers uygulamasını indirdikten sonra ilk notlarımı kaydetmeye başladım. Uygulamanın arayüzü ve adımları rahatça anlatması kullanımı fazlasıyla basit hale getirmiş. Uygulama, fotoğrafını çektiğimiz her sayfayı anında PDF’e çevirip sayfa sırasına göre dizebiliyor. Bu açıdan da sırası fazlasıyla karışan Whatsapp fotoğraf transferlerine bir son verilmiş oluyor.

 

Birkaç sayfa yazıp, uygulamaya kaydettikten sonra sıra defteri mikrodalgada silmeye gelmişti. Açıkçası benim sonucunu en çok merak ettiğim süreç de defterin içindekilerin silinip, defterin tekrar kullanılabilme süreciydi. Ancak Outliers not defteri bu testi de başarıyla geçti. Defterin son sayfasındaki talimatlara uyarak (defterin yanına 3/4ü suyla dolu kupa bardak konularak 80 saniye ısıtılması) işlemi gerçekleştirdim ve sonuçtan çok memnun kaldım. Yazdığım yazılar defterimden silindi ve uygulamamda saklı kaldı, ben de yeniden yazıp yeniden kaydedip silmeye devam ettim.

 

Son olarak genç ve istekli Türk girişimcilerine ait bir start-up şirketi olarak benim takdirimi alan Outliers ekibi, yaptıkları ürünün kalitesiyle de benden tam not aldı. Gerek geri dönüşüme ve ağaç kesilmemesine olan yardımıyla, gerekse 21.yüzyılda kullanılabilecek en inovatif akıllı defter olmasıyla, size de gönül rahatlığıyla bu ürünü denemenizi önerebilirim. Hatta dilerseniz buraya tıklayarak siz de sıcağı sıcağına ürünlere göz atabilirsiniz. Sonraki bloglarda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz