İstanbul’da Filipinli Bakıcı Yorumları

0
Filipinli Bakıcı

İstanbul’da Filipinli bakıcı arıyorum diyenlerin sayısı son yıllarda çok artmıştır. Filipinli bakıcıların İstanbul’da çok tercih edilmesinin sebebi, İstanbul’da çok fazla yerli ve yabancı çalışanın olması, dolayısıyla aile bireyleriyle ilgilenecek, destek olacak ve anlaşabilecek olmalarıdır. İstanbul’da yaklaşık olarak 300 bin yabancı çalışanın olduğu ve hiç Türkçe bilmeyen insanların bulunduğu yerde anadili İngilizce olan Filipinli bakıcılar öne çıkmaktadır. Türk insanlara göre her zaman yabancı bakıcı göz önünde olurken yine en büyük etken İngilizce oluyor. Genellikle Türk aileleri çocuklarına küçük yaştan itibaren dil pratiğini kazandırmak için, Filipinli bakıcılara yöneliyor.

Filipinli bakıcılar İstanbul’da genç yaş ortalamasıyla çalışmaya çok müsaittir. Genellikle iyi bir lisans eğitimi ve kendi dilleri olan Filipince’nin yanında İngilizce’yi ana dili olarak bilmesi, kozmopolit bu şehirde kendisine avantaj sağlıyor.

İstanbul’da Filipinli bakıcılarla çalışan ailelerin yorumlarından çıkarılacak sonuçlarda, Filipinli bakıcılar; disiplini seven, samimiyet kurabilen, farklı kültüre rağmen çok çabuk alışabilen ve bununla birlikte kendilerini sürekli geliştiren insanlar olarak belirtiliyor.

Filipinli bakıcılar İstanbul’da nasıl çalışıyor?

Filipinli bakıcıların İstanbul ücretleri, aile yapısına göre, yatılı veya gündelik olmasına göre, ev işlerine verecekleri desteğe göre değişiyor.  En yaygın şekilde yatılı kalmayı tercih eden Filipinli bakıcılar, çocuklarla çok fazla zaman geçirmeyi seviyor, onlarla oyun oynuyor, seviyelerine göre kitaplar okuyor ve İngilizce dil pratiğini kazandırmaya çalışıyor. Filipinli Bakıcı yorumlarını incelediğinizde, karşınıza çok değişik fiyatlar çıkacaktır. Bunun nedeni gerek Filipinli bakıcı danışmanları, gerek ülke genelinde dövizlerin artmasıdır. Ancak buna rağmen yorumlarda çoğu kez olumlu bahsedilen Filipinli bakıcıların, en çok tercih edilen bakıcılar olması şaşırtıcı değildir.

Filipinli bakıcıların geneli çocuk gelişimi ve sağlığı hakkında bilgi ve tecrübe sahibidir. Bu yüzden de hem tercih eden ailelerle iletişimi hem de çocuklarla olan iletişimi güzel kurmaktadırlar. Özellikle günün büyük çoğunluğunu geçirdikleri çocuklarla, oyun arkadaşlığı kurabilen, bunun yanında bir öğretmen gibi ders verebilen, çok yönlü tarafları bulunur.

Filipinli Aileler tarafından yapılan genel yorumlar nasıl?

  • Çocuklarla iletişim kurma becerileri çok yüksek
  • Düzgün İngilizce aksanı sayesinde çocuklara dil becerisi kazandırmaları çok iyi
  • Yatılı kalmayı daha çok tercih ettikleri için aile içinden biri gibi yaşamayı başarıyorlar
  • Filipinli bakıcılar, Asya kültüründen gelmelerine rağmen çok çabuk kültürler arası kaynaşmayı sağlıyorlar
  • Ev işlerinde, gerekli desteği ev sahiplerine sağlıyorlar
  • Geneli üniversite mezunu ve bakıcılık alanında en az 1 yıl deneyimleri bulunuyor
  • İstanbul’da çalışmayı çok sevdikleri gibi, Türkiye hakkında da olumlu düşüncelere sahipler.
  • Aldıkları ücret yüksek olmasına rağmen beklentiyi karşılıyorlar.

Tüm bunlara bakıldığında Filipinli bakıcıların ücretleri konusunda genel olarak aileler fikir birliğine varmış gözüküyor. Danışmanlık şirketleriyle yapılan görüşmelerde Filipinli bakıcıların maaşları 1000-2000$(USD) Dolar arasında olup karşılıklı anlaşma sonrasında bu rakamların biraz daha altında da çalışabiliyorlar.

2021 yılında en fazla bakıcı ücreti Filipinli bakıcı fiyatları gibi gözükse de güvendiğiniz, içinizin sindiği ve evladınızı rahat bir şekilde teslim edebileceğiniz karakterde insanlarla çalışma imkânı bulacağınız için bu rakamları vermek çokta sizleri pişman etmeyecektir.

Filipinli bakıcıların çalışma izni var mı?

Filipinli bakıcılar İstanbul’da çoğunlukla çalışma iznine sahiptir. Lisans eğitimlerini tamamlamış olup gerekli evrakı ellerinde bulundurmaktadır. Ayrıca ülkelerine ulaşımın çok uzun sürmesi nedeniyle sık seyahat etmezler. Bu durum doğal olarak yatılı kalmayı tercih etmelerine neden olur. Gerekli şartları taşıdığı takdirde sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacak kişilerdir.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz