iPhone 11, OLED yerine LCD teknolojisini kullanan ve buna “Sıvı Retina” adını veren 6.1 inçlik bir ekrana sahip. Bu, daha gelişmiş ekran teknolojisine sahip telefonlarda bulacağınız renk zenginliğini veya derin siyahları ve parlak beyazları elde edemeyeceğiniz anlamına gelir. 

Apple, yalnızca 1792 x 828 piksel çözünürlüğe sahip olmasına rağmen ekranı net, parlak ve keskin olacak şekilde tasarlayıp kalibre ettiğinden, yine de burada iyi bir görüntü elde ediyorsunuz. 

Bu, iPhone 11 Pro’nun 2436 x 1125’inden daha düşük, ancak burada düşük çözünürlüklü bir ekrana sahip olduğunuzu hissetmiyorsunuz, parlaklık ve güçlü renk üretimi bunu gösteriyor. 

Daha az çekici olan, ekranın dış tarafındaki daha kalın kenarlıktır. Bu günlerde, iPhone 11‘den daha düşük fiyat etiketine sahip olanlar da dahil olmak üzere, uçtan uca ekranlarla ve temiz olarak gelen birçok telefon görüyoruz.  

Açıkça Apple, kullanıcıların telefonlarına girebilmeleri için öne bakan kamerayı ve gelişmiş FaceID sensörünü barındırmak için bunun gerekli olduğuna hala açıkça inanıyor. 

Yine de günlük kullanım açısından iPhone 11‘in ekranının net, parlak ve aydınlık günlerde bile dış mekanlarda kolayca görülebildiğini gördük. Apple’a göre 625 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor ve çoğu senaryoda bu bizim için yeterli- sabah gözlerinizi açarken tam parlaklıkta bakarsanız kör oluyor. 

Sinematik yetenek açısından, burada yüksek dinamik aralık (HDR) oynatma yoktur. Bu nedenle, en üst düzey filmleri oynatmada OLED destekli bir iphone ile aynı yeteneğe sahip olmayan “Genişletilmiş Dinamik Aralık” adı verilen bir şey elde edersiniz. 

Örneğin, Liquid Retina ekranda LCD teknolojisinin sınırlamalarının öne çıkmasıyla, ekran iPhone 11 Pro Maxe kıyasla biraz soluk. Daha yüksek özellikli telefonun renk derinliği ve kontrast oranından yoksundur, ancak testlerimizde bulduğumuz gibi Netflix veya canlı spor akışı için hala mükemmel şekilde kullanılabilir. 

Pil ömrü 

iPhone XR’nin öne çıkan özelliklerinden biri, en uzun ömürlü olmasa da gördüğümüz en uzun ömürlü iPhone’lardan biri olmasıydı. 

Aslında test sürecimizin bir şekilde yanlış gittiğinden endişeliydik, bu şaşırtıcı performanstı, ancak bu doğruydu- ve iPhone 11 bu şekilde devam ediyor. Dayanıklılık açısından XR kadar iyi olduğunu ve testlerimizde bir iş gününün sonuna kadar kolayca geçtiğini gördük. 

Düşük kullanımlı bir günde 27 saat dayandığını gördük. Telefonu sabah 8.20’de şarjdan çıkardık ve taşınabilir bir erişim noktası olarak kullandığımızda nihayet ertesi gün saat 11’de hayaletten vazgeçti. Bu hala yaklaşık bir saatlik video akışı, biraz müzik çalma ve karışıma atılan yaklaşık 45 dakikalık fotoğrafla oldu. 

Bluetooth üzerinden çok sayıda uygulama indirme ve müzik akışı sağlamanın yanı sıra gün boyunca düzenli olarak e-postaları kontrol etmek de dahil olmak üzere daha zor kullanımla birlikte, saat 22’den hemen sonra öldü. iphone 11 pil ömrü, iphone XR’ninki kadar etkilemedi, ancak bunun nedeni, Apple’dan bir telefonun çıldırtıcı derecede kısa pil ömrüne sahip olmak zorunda olmadığı gerçeğine hızla alışmamız. 


iPhone XR’deki pil ömrü iyiydi ve bu iphone 11 ile devam ediyor. iphone 11 Pro Max burada biraz daha iyi, ancak 11’de güvenle satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda iPhone 11 ve iPhone 11 Pro max özelliklerini sizin için paylaştık. Bir sonraki yazımızda iPhone 12 en iyi özelliklerini sizin için paylaşacağız. iPhone 11 hakkında eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. 

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz