Hava Temizleme Araçlarının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

0
Dezenfektan Kabini

Teknolojik gelişmeler her alanda kendini göstermektedir. Aklınıza gelebilecek her alanda bir iyileştirme söz konudur. Bu durumu gözlemleyebilecek en iyi alanlardan bir tanesi de sağlık alanıdır.

Dünya ikliminde yaşanan değişiklikler, hava kirliliği, çevre kirliliği, maalesef toplumların yaşamlarında belirgin değişikliklere yol açmaktadır. Hava kalitesinin her geçen gün bozulması, sağlık sorunlarının artmasına sebebiyet vermektedir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda özellikle alerjik astım, alerjik rinit bununla birlikte bakterilerin ve virüslerin neden olduğu sağlık sorunlarında büyük artış gözlemlenmiştir. Teknolojinin gelişmesi bu alanda yapılan çalışmaları hızlandırmış ve hava temizleme araçlarının kullanımını sağlamıştır.

En iyi hava temizleme aracı markası hangisidir?

Dünya genelinde yaşanan pandeminin de etkisiyle artık kapalı ortamlarda daha fazla bu tür araçlara ihtiyaç artmıştır. Sürekli olarak havanın temizlenmesi gerektiği, kapalı ortamda çalışan insanların sağlığı ve güvenliği açısından bir zorunluluk teşkil etmiştir.

Hava temizleme aracı, özelliklerine göre farklılık yaratmaktadır. Ancak kaliteli bir hava temizleme aracında özellikle olmazsa olmaz özellik    hepa filtreleme sisteminin bulunmasıdır. Bununla birlikte iç mekânda kullanılması öngörüldüğünden çok gürültülü çalışmaması beklentilerin arasındadır.

2021 yılında en iyi hava temizleme aracı markalarından biri olan Teknojen Hijyen Teknolojileri, Teknojen Pure Air modeli ile en kaliteli havayı sunmayı amaçlamıştır.

Hava temizleme aracı özellikleri nelerdir?

Teknojen Pure Air modeli teknolojisi, yüksek verimliliğe sahip, Hepa filtreleme sistemini kullanarak ortamdaki duman, polen, alerjenler, virüsler ve hava yoluyla taşınan bakterileri hapseder. Yüksek filtreleme kapasitesiyle kullanılan ortamda alerjik yapısı olan bireylerde rahat nefes alması amaçlanır.

Yeni nesil teknolojiye sahip modern ve şık bir görüntüyü birleştiren hava temizleme aracı olan Teknojen pure air, yedek filtresi ve uzaktan kumanda edilebilme özellikleri ile kullanıcılarına çok kolaylık sağlamaktadır.

Hava temizleme araçları nasıl kullanılır?

İçinde halı, kitaplık, çiçek bulunan odalarda kullanılması önerilir. Odanın merkezine yerleştirip, çalıştırmaya başlayarak havanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Teknojen Pure Air modeli gibi yeni nesil teknolojiye sahip, yüksek verimliliğe sahip modelleri tercih ederek, hepa filtreleme sistemiyle ortamda bulunan duman, polen, alerjenler, toz böceği, küf, evcil hayvan kokusu, kimyasal, yağlar gibi tüm sağlığı etkileyebilecek kokuları absorbe ederek temiz bir hava imkânı yaratabilirsiniz.

Teknojen Pure Air hava temizleme aracının kolay kullanımı

Teknojen Pure Air hava temizleme aracı, uzaktan kumanda ile kullanım rahatlığı sunar. 70 metrekare alana sahip iç mekân havasını hızlıca ve rahat bir şekilde temizler. Zarif tasarımı sayesinde çok kolay şekilde filtre değişimi gerçekleştirilebilir. Ayrıca, cereyansız difüzyon sistemi sayesinde ortamdaki havayı soğutmadan havayı filtreleyerek, odanın temizliğini sağlar. Dilerseniz ayrıca modülde yer alan gerekli rüzgâr ve hız göstergesiyle hava kalitesini belirleyebilirsiniz.

Hava temizleme aracı alırken en dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri Teknojen Pure Air modelinde yer almaktadır. Buna göre, 0.1mikrona kadar tüm alerjenleri ve zararlı maddeleri %99.95 oranında filtreleyerek ortamdaki havayı temizler.

Hava temizleme aracı hangi alanda tercih edilmektedir?

Hava temizleme aracı, en çok, çocuk odaları, restaurantlar, hastane odaları, kreşler, oteller, evlerin salonları, kısaca tüm kapalı ortam ve kalabalık insan topluluklarının bulunduğu yerlerde tercih edilmektedir.

Hava temizleme aracına ek olarak kullanılabilecek hijyen teknolojileri nelerdir?

Hava temizleme aracı bulunduğu ortamın hava kalitesini artırmaktadır. Bu duruma ek olarak geliştirilmiş sterilizasyon yöntemleri bulunmaktadır. Ultraviyole ışınlar ile yapılan sterilizasyon, bireylerin dışarıdan kapalı alana geçtiklerinde yanlarında taşıdığı tüm bakteri, mikrop ve virüslerden kaynaklanabilecek bulaşıcı yapıları yok eden çok etkili bir yöntemdir. Ultraviyole ışınları; Bakterilerin, virüslerin, küf ve mantarların DNA VE RNA yapısını bozarak etkisiz hale getirir.

Teknojen Hijyen Teknolojileri’nin geliştirdiği bu sterilizasyon yöntemlerinde kullanılabilecek en etkin cihazlardan bir tanesi, UV C150 Serisi Dezenfeksiyon Kulesi’dir. Yapılan klinik testler sonucunda Akar’lara karşı etki oranı %100, bakterilere karşı etki oranı %99 olarak tespit edilmiştir.

Son olarak en etkili cihazlardan biri de Teknojen dezenfesiyon kabinidir. Yoğun kalabalık  bir ortamın olduğu yerde oluşabilecek maksimum karbondioksit ve havada bulunan partikülleri minimuma indirebilecek bir sistemdir. Uzun süreli hijyen sağlar. Tüm bu yüksek teknolojili hijyen araçlarını, kapalı ve kalabalık ortamlarda kullanarak maksimum temiz havayı elde etmek mümkündür.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz