Google Play Games yeni tasarıma geçiş yaptı!

0
Google Play Games eski ve yeni tasarım

Google Play Games, yaptığı tasarım değişikliği ile yenilendi. Son dönemde birçok ünlü sosyal medya markası tasarım değişimine önem vermiş durumda. Bunlardan bir tanesi olan şirket, oyunlar için tasarladığı Play Games kısmı için tasarımsal değişikliğe başvurdu. Bu uygulama Play Store’dan bağımsız bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Oyunlardaki başarımlar, online oynarken kullanılan kimlik ve fazlasını bize sunuyor. Bunların haricinde sadece Android kullanıcılarının bu yazılıma erişebileceğini hatırlatalım.

Google Play Games yeni tasarıma geçti

Asus Oyuncu Monitörü ailesine yeni üye!

Gereğinden büyük ve kötü tasarım yerine daha kullanışlı bir tasarım oluşturduğunu kaydeden Google, önemli kategoriler için özel alanlar oluşturduğunu da ekledi.

Google Play Games, tasarım değişimine gitti

Dikey görünüme geçiş yapan uygulama, alt menüsünü zenginleştirdi. Kullanıcı profillerinin yer aldığı “Profile” bölümünü aşağı tarafa çeken uygulama, bunun haricinde “My Games” bölümü “Home ve “Library” olarak ikiye ayrıldı. Ana sayfa ile kütüphaneyi iki ayrı bölmeye çeviren bu sistem “Arcade” bölümünün de kalkmasına sebep oldu.

Oyun haberlerinin yer aldığı “Hub” bölümü değişmedi. Google Discover’ı hatırlatan bu tema, 2019.07.11661 etiketi ile tüm dünyada yayılmaya başladı. Uygulamaya erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlave olarak: Play Oyunlar, oyun oynarken başarımları takip etmek ve arkadaşlarla oyun oynamak için güzel bir araç diyebiliriz. Sizde yukarıdaki linkten indirebilirsiniz.

Google Play: Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz