Google Çin’den çekildi! Peki nasıl oldu?

0
Google koronavirüs -2
Pedestrians walk past the Google Inc. logo displayed outside the building housing the company's China headquarters in Beijing, China, on Monday, Nov. 12, 2012. Google Inc. reported higher traffic patterns on its sites in China after the company earlier said there was an unusual decline in the country, and an Internet monitor said company services were blocked there. Photographer: Tomohiro Ohsumi/Bloomberg via Getty Images

Teknoloji devleri arasında yer alan ve Gaming İstanbul fuarında da yer alan şirket, Çin Halk Cumhuriyeti’nden çekildi. Google koronavirüs önlemi aldı.

Dünya genelinde alarmda olan bilim insanları, tedavi çalışmalarına devam ediyor. Ancak henüz herhangi bir tedavi söz konusu değil. Söz konusu virüsten dolayı 170 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyelim.

Google koronavirüs nedeniyle Çin’den çekildi!

Google koronavirüs

Google sözcüsü açıklama yaparak durumu onayladı. Çin içerisinden başlayarak yayılan virüsün yayılma hızı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin tavsiyesi karara etken oldu. Bu süreçte şirket, geçici olarak ofislerini boşalttı ve kapattı.

Şu sıralar Çin’de Yeni Yıl tatili dönemi uygulanıyor. Bu dönem bitince de ofislerin açılmayacağını vurgulayan şirket, çalışanlarına evine dönmesi yönünde uyarılar yapıyor.

Çin’de 4 ofisi bulunan teknoloji devinin aynı zamanda Hong Kong ve Tayvan’da da birer tane ofisi yer alıyor. Bu ofisler de kapatılıyor.

İş seyahatinde olan çalışanları içinde 14 gün sonra dönmeleri istendi. Virüsün kuluçka süresi 1-14 gün olduğundan dolayı bu talep söz konusu. Çalışanların ise virüs etkisiz hale getirilince Çin’e dönmesi bekleniyor.

Aynı zamanda şirket ülke içerisindeki sağlık çalışmalarına destek olmak amacıyla 250 bin dolar hibe desteğinde bulunduğunu açıkladı.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz