Doğru Bilgiye Ulaşmak Artık Çok Kolay!

0

Günümüzde gelişen internet teknolojileri sayesinde hemen hemen her yerden internete erişim mümkün olmaktadır. Durum böyle olunca aklımıza herhangi bir yerde bir şey geldiğinde bunun ne olduğunu veya birinin adını duyduğumuzda bu kişinin kim olduğunu, bir şair ismini duyduğumuzda eserlerini ve şiirlerini öğrenmek oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tabi bilgiyi öğrenirken öğrendiğimiz bilgilerin doğru olduğundan emin olmamız gerekmektedir. Bir çok site birbirinin kopyası yazılar yazmaktadır. Bu nedenle bir sitenin vereceği yanlış bilgi diğer sitelerde de yer alabileceğinden öğrenmek istediğimiz her ne ise dikkatli olmamız gereklidir. Ders çalışırken de dersle ilgili aklımıza takılan bir ismin hayatını öğrenmek, bir kelimenin anlamını öğrenmek gibi konularda yine internet sitelerinden yardım alabilirsiniz. Örneğin Dmitri Mendeleyev’in hayatını anlatan bir dönem ödeviniz olduğunu düşünürsek, Google a girip Dmitri Mendeleyev kimdir diye arattığınızda bir çok bilgi sitesinden Mendeleev hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilgi sitelerinin önemi hayatımızda oldukça yüksektir. Örneğin bir köye ziyarete gittiniz ve yediğinizden veya başka bir sebepten ötürü mideniz bulandı ve doktora veya eczaneye erişimin olmadığı bir bölgedesiniz. Bu durumda mide bulantısına ne iyi gelir diye merak ettiğinizde Google da mide bulantısına iyi gelen şeyler vb. arama yaptığınızda mide bulantısını kesecek çeşitli alternatifleri görüntüleme şansı elde edebilirsiniz.

Canınız çok sıkıldı ve dizi izlemek istiyorsunuz ancak hem Türkçe dizilerin bir çoğunu izlediğinizi ve hem de yabancı dizilerin en iyilerini seyrettiğinizi düşünüyorsanız farklı diziler izlemek istiyorsanız Tayland dizileri sizin için iyi bir seçenek olabilir ya da Kore dizileri ya da uzak doğuda bulunan farklı ülkelerin fazla bilinmeyen dizileri sizin için güzel seçim olabilecektir. Bu durumda en iyi uzak doğu dizileri, en iyi Tayland dizileri gibi aramalar yaparak istediğiniz dizilere ulaşabilir ve can sıkıntınıza çözüm bulabilirsiniz.

Yine internet üzerinden yapacak olduğunuz aramalarla yeni arkadaşlar edinebilir, sosyal medya siteleri sayesinde kendi profilinizi oluşturarak arkadaş edinebilir veya farklı gruplara dahil olabilirsiniz. Bu ve benzeri bilgiler için bilgigi’yi ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz