CNC Katlama Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0
CNC Katlama Makinesi

Metal işleme makineleri ile ilgili her türlü bilgi Fastcech Machinery tarafından paylaşılıyor. Yaşamın her alanında çeşitli metal ürünler kullanılmaktadır. Metal ürünler, kullanım amaçlarına göre faklı şekiller verilerek, kullanılabilir hale getirilmektedir. CNC katlama makinesi, özel tasarım çalışmalarına göre metallerin istenilen şekil ve ölçüde katlanmasını sağlar. Cnc folding machines (cnc katlama makinesi) seçimlerinde, doğru makinenin seçilebilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli husustur.

CNC Tezgah Seçimi

CNC tezgahları, metal ürün üretimi yapan imalatçıların en çok ihtiyaç duydukları makinelerdir. CNC tezgah seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterler başında doğru ürünlerin belirlenmesi geliyor. Shear (kesme) özelliği olan katlama makinelerinin fonksiyonlarını artırmaktadır. Cnc katlama makinesi seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterler şunlardır.

  • İşe uygun olması,
  • Kontrol ünitesinin bulunması,
  • Kalite,
  • Amorti süresi,
  • Güvenlik ve kolay kullanım,
  • Servis ve yedek parça hizmetleri,

Fastech Machinery firması, çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu, Cnc tezgah ürünlerini servis garantisi ve kullanılacak işe uygun olarak hazırlanmasını sağlıyor.

Metal İşleme Makineleri

Metallerin kullanım alanlarının farklılığına göre metal işleme makinelerinin özellikleri değişiklik göstermektedir. Metal işleme makineleri çeşitleri arasında, Rolling machine (sarma makinesi) türleri de yer alıyor. Yapılacak olan katlama ve metal işleme şekillerine göre seçilecek olan makineler farklıdır. Firma, makine çeşitleri arasında, ihtiyaç duyulan tüm ürün çeşitlerinin yer almasını sağlıyor. Firma tarafından sunulan makine çeşitleri şunlardır.

  • Bükme grubu makineleri,
  • Kesme grubu makineleri,
  • Delme grubu makineleri,

Kaliteli ürün seçenekleri sunulduğu için Cnc katlama makineleri seçimlerinde, müşterilerin nelere dikkat etmeleri gerektiği bilgilendirmeleri yapılıyor.

İşe Uygunluk Özelliği

Cnc katlama makineleri seçiminde, yapılacak işe uygun olmasına dikkat edilmelidir. Sistem kurulumu yatırımları yapılırken, kullanılacak makine sistemlerinin bir bütün olarak düşünülmesi gerekir. Cnc makineleri, kullanım amaçlarına göre farklı eksen yapılarına ve özelliklerine sahiptir. Satın almadan önce yapılacak işe uygunluk özelliklerinin belirlenmesi ve kontrol edilmesi gerekir.

Amorti Süresinin Hesaplanması

Yeni yatırımlar yaparken, satın alınacak olan cnc katlama makinelerinin, geri kazanımlarının kısa sürede olmasına dikkat edilmelidir. Amorti süresi hesaplaması ile kısa sürede geri dönüş sağlayabilecek özelliklere sahip makine seçimi yapılmalıdır. Firma, tüm makine çeşitlerinin uzun ömürlü ve kolay kullanımlı olduğunu göstererek, amorti süresi kriterine uygun olduğunu gösteriyor.

Kalite ve Kullanım Kolaylığı

Metal ürün işleme işlemlerinde kullanılan CNC makineleri kaliteli olmak zorundadır. Çeşitli özelliklere sahip metal ürünlerin katlanması ve şekillendirilmesinde kullanılan bu makineler, her türlü zorlamaya karşı dayanıklı olmalıdır. En çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kullanım kolaylığının olmasıdır. Cnc katlama makinesi, kullanıcının bütün butonlara ve düğmelere kolay erişebilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. İş sırasında yaşanabilecek çeşitli kazaların yaralanmalara sebebiyet vermemesi için otomatik güvenlik sistemlerine sahip olması gerekiyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz