Avustralya Apple Mağazasında çalışanlar kadın müşterilerin bilgilerini haberleri olmadan çaldığı ortaya çıktı.

Mağazaya gelen müşterilerin ve tamir için gelen ürünlerden özelikleri kadın olan müşterilerin bilgilerini bir grup çalışan bilgileri dahilinde olmadan bilgilerini ve resimlerini tabiri caizse aşırdığını belirtelim.

Bir yöneticiye şikayet edilmesi sonucu ortaya çıkan skandalın sorumluları işten çıkarıldı.

Apple dan gelen açıklamanın tamamı şöyle

”We are investigating a violation of Apple’s business conduct policy at our store in Carindale, where several employees have already been terminated as a result of our findings.

Based on our investigation thus far, we have seen no evidence that customer data or photos were inappropriately transferred or that anyone was photographed by these former employees. We have met with our store team to let them know about the investigation and inform them about the steps Apple is taking to protect their privacy.

Apple believes in treating everyone equally and with respect, and we do not tolerate behaviour that goes against our values.”

Kısacası Apple şöyle diyor:

“Sorumlular işten çıkarıldı ve kendilerine kopya almadıklarını belirtiyor. Mağaza ekibi ile de konuyla ilgili araştırma yapılıyor”

Farklı mağazalarda da aynı olayların olmasından şüpheleniyor.

Böyle sorunların bu tarz firmalarda olması prestiji kaybı sebebi oluyor. Ancak Apple bu konudan en az zararla çıkmasını bilir ve satışları bölgesel oalrak pek de etkilenmeyecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz