Apple Corona Virus için milyonları hibe etti!

Apple Corona Virus için ABD'ye bağış yağtı!

0
Apple Corona Virus Tim Cook

Apple Corona Virus için yeni bir hamle yaptı. Dünya genelini etkileyen virüs firmaların da işlerini askıya almış durumda. Ülkemizde 44 can alan virüs bütün dünyayı etkisi altına almış durumda. Teknoloji devleri de bu süreçte maddi destekleriyle adlarından söz ettiriyorlar. Bunlardan birisi de Apple oldu.

Apple Corona Virus için yardım elini uzattı

Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde milyonlarca yüz maskesini hibe edeceklerini açıklamıştı. Ayrıca Cook, Cumartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada: “Apple’daki ekiplerimiz COVID-19 ile savaşan sağlık çalışanlarına kaynak sağlamak için çalışıyorlar. ABD ve Avrupa’daki sağlık personelleri için milyonlarca maskeyi bağışlıyoruz. Bu kahramanların her birine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence, salı günü düzenenen basın toplantısında teknoloji devi Apple’ın 9 milyon adet koruyucu N95 maskesini dağıttını doğruladı.Ayrıca Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, N95 solunum maskeleri sızdırmaz özelliği ve sıkı oluşuyla havadaki partiküllerin en az yüzde 95’ini filtreler. Bu yüzden cerrahi maskelerden daha farklıdır.

Apple Corona Virus n95 maske
N95 solunum maskesi

Doktorlar terziye gidiyor

Business Insider’dan Jacob Shamsian’ın Mart ayının başlarında bildirdiği raporda, yeni tip Corona virüsü enfeksiyonlarında zor durumda olan şehirlerden biri New York’ta, doktorlardan maskelerinin birden fazla kez kullanmaları isteniliyor. Los Angeles’ta, bazı doktorlar yeni maskeler için terziye gidiyor.

Ayrıca Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’de 720 bin adet N95 maskesi bağışlayacağını ve ilerleyen süreçte ek kaynak da sağlayacağını duyurdu. Son olarak Elon Musk’ta en az 250 bin adet N95 maskesi hibe edeceğini açıkladı.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz